Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fóbia/mánia ez? (Autókk...

Milyen fóbia/mánia ez? (Autókkal kapcsolatos), többi lejjebb.

Figyelt kérdés
Na szóval. Nézegetem az autókat, olvasom az Autó-motort, nézem a Totalcart, stb. Mindenhol egyre inkább a kis motorok, gazdaságos autók, hibridek és elektromos gépek jönnek. EZ annyira rosszul érint, hogy már szinte rettegek attól, hogy néhány évtized múlva alig fognak normális autót gyártani. Nem arról van szó hogy 20 litert fogyasztó v8-asokkal kéne elárasztani a piacot, de félek attól, hogy hamarosan olyan mértékben fogyni kezd a benzin, hogy sosem lesz már többé lehetőség arra, hogy "igazi" autókkal járjunk, minden tele lesz elektromos meg hibrid gépekkel, és az már nem ugyanaz. Bízok benne, hogy szintetikus üzemanyaggal még tovább élnek a régi verdák, de megszakad a szívem, hogy sz@rér-hugyér árulják a v8-as meg v12-es csodákat, és sokan (én is) meg bírnám venni, csak nem tudnám fenntartani. Másrészt mégis motoszkál bennem valami, hogy most vagy soha, mert pl. 10 év múlva lehet hogy vége az autózásnák, olyan drága lesz az üzemanyag. Nekem hiányozni fognak azok a legendás autók, de még a kerregő 3000-es dízel Mercik is. Szomorú világ lesz az olyan ahol csak elektromos autókkal járkálunk. Környezetvédelem ide vagy oda, az már nem lesz olyan mint régen. Lehet hogy a most születő generáció már sosem fogja megélni és megérteni, milyen egy hathengeres turbódízel, vagy egy sportos Honda, stb. Nagyon félek a jövőtől, hogy a mai gyönyörű autók majd tömegével állnak elhagyatva mindenfelé és az emberek elektromos rollereken meg ilyen hülyeségeken fognak mászkálni, vagy a mocskos tömegközlekedéssel, és csak a felső tízezer fog autóhoz jutni, és visszatérünk oda, mint a háború előtt amikor mindenki kiszaladt az utcára ha elhajtott egy autó a faluban.

2013. máj. 15. 04:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Környezetbarát, előrelátó, felelős tervek az ember részéről, de bár szeretem és tisztelem is a természetet, de valahogy nagyon idegen nekem is az elektromos autó. Nem kellene, bár ez is olyan, hogy idővel megszokja, megszeretheti az ember. Van benne lehetőség, s valami mást fog adni. Kicsit talán elvesz a szabadságból, bár a hibrid az nem annyira, de az nekem mégfurább mint ha csak elektromos lenne. Csak városba tudom elképzelni, hegyekbe csavarogni nem.
2013. máj. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt autóbuzeranciának hívják. :)


A világ folyamatosan változik. Én, mint az autóra csak használati tárgyként tekintő nagyvárosi ember, inkább örülni fogok, ha nem kell folyton ezeknek a dögöknek a kipufogógázait szagolnom, motorját hallgatnom egész nap. Sajnálom, hogy a szíved szakad, de a tisztább városok éveket adhatnak minden ott élő ember várható élettartamához, ami szerintem fontosabb, mint a nosztalgia.


A konflisok iránt is nosztalgiázik valaki biztos, de az utcákat elborító lótrágya valszeg jóval kevésbé hiányzik mindenkinek.

2013. máj. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én autóbuzeranciában "szenvedek". Sőt, továbbviszem: é kizárólag a sportkocsikat szeretem. Abban is a Porschét. Sok másik is tetszik, de 18 éve mindig Porschém van. Használtan ezek átlagautós árakon elérhetők. Én is képtelen vagyok túllátni ezeken. Az eszemmel elfogadom ezt a felnőttesfelelősségesdis gondolkodást, de azt nem tudom, hogy UGYAN MI A KUTSAFAZSA KÖRNYEZETBARÁTSÁG VAN ABBAN, HOGY PÁR ÉVENTE KELLENE AUTÓT CSERÉLNI????? Ezen elgondolkodott már valaki? Ha 30-40 évig hibátlan , jó lenne egy kocsi, még ha többet is fogyaszt, vagy 3 évente csalándonként másfél tonna "veszélyes" hulladék a környezetnek. Neszeneked zöld-ség. Inkább zöldség az egész álságos és képmutató környezettudatosság. Mert csak a tőkések fogyasztóivá nevelő érdekeit védi.
2013. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kifejezetten örülök neki, hogy életkorom révén még van esélyem látni egy akkora váltást, mint ami a közúti ló/gőzmeghajtásról robbanómotorra átállás volt bő 100 évvel ezelőtt. Mindig nehéz befogadni egy új technológiát, és egy szépen rotyógó vényolctól nekem is feláll a szőr a hátamon, olyan szép... De a fejlődés nem áll meg. Harminc év múlva már a robbanómotor lesz a különleges kedves kis régiség.


Te sem örülnél, ha a Nagykörúton Combino helyett lóvasúttal kéne utazni. Ha hazaérsz télen a munkából, csak felnyomod a termosztátot, és nem a pincébe mész fát hasogatni hogy befűtsél...

Valahogy ugyanezt a fejlődést el kell majd fogadni, mert jönni fog.

2013. máj. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez fog bekövetkezni, én is bele sem merek gondolni, már most sem lehet kapni egy normális szivó V8-as benzines motorral szerelt autót újonnan. Bele sem merek gondolni, hogy milyen lesz 20 év múlva, pedig lehet, hogy akkor megengedhettem volna magamnak, hogy mondjuk egy V8 benzinnel járjak, de mire oda jutok, már nem lesz. Ez nem fejlődés, hanem visszafejlődés, hogy gyártják a kis sz*ar turbó-benzin motorokat, amik többet fogyasztanak, mint egy szivó 2000-res, és 100.000 km-t jó, ha kibirnak, valamint hogy olyan elektromos autókkal kell majd járjunk, aminek még hangja sincs, és max 50 km-t bir ki. Ez nagyon nehéz egy olyannak, mint nekem, aki ilyen autób*zi.
2013. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jólvan, látom nem én vagyok a beteg elme. Aki csak használati tárgyként tekint az autóra, azt megértem hogy nem érdekli az ilyen. Én viszont imádok mindenféle autót, ami érdekes, különleges vagy tetszik a hangja. Meg az olyan műsorokat, ahol felújítják vagy tuningolják őket. A dízeleket is szeretem, nemsokára azt is fogok venni, valamilyen szinten minden autót tisztelek, persze van amiket nem annyira, de elismerem hogy van akinek elég az is.
2013. máj. 15. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:

örülök, jó látni, hogy vannak még érző, autóimádó emberek..

nem kell félni, még legalább ötven évig lesz üzemanyag..

meg utána is..nagy ez a Föld..


a villanyautóknál meg már most is van olyan rendelhető típus, amiben olyan hangot hallani, mintha bezines V8 hajtaná..


pont olyan, mint mikor a gyerekek a bicikli villájára erősített kartont érintettek a küllőhöz...és berregett.

2013. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bajer ***** válasza:
Ráadásul már most van egy olyan generáció amelyik soha nem is hallott a kézi szívatóról. Én részemről jobban szeretem a puritán, végtelenül egyszerű felépítésű járgányokat. Lehet, hogy nem túl környezetkímélőek, de legalább bármit meg lehet rajtuk javítani akár az út szélén is egy szerszámos táska és egy kézikönyv segítségével. A mai csúcstechnológiás csodajárműveknek meg már az izzócseréhez is diplomás szakember kell.
2013. jún. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, ez az... Ősszeszorul a gyomrom, amikor felnyitom a mostani rettenetesenkorszerűigenkörnyezetkímélőautóm motorház-tetejét.

Még nem romlott el soha, de ha igen, akkor bizony lopóautó, és szervíz.


A régebbi autóinkat meg tudtuk otthon is buherálni, bármi is volt a probléma. Legyen az zsiguli blokkcsere, vagy wartburg futómű, illetve vizsgára készíteni a faros skodát. Mert az volt az igazi kihívás.


Hogy mi hiányzik nagyon? Ezek az új járgányok nem tudják azt az hang-élményt, amit egy régebbi nyolchengeres automata. Ahogy az brummogott, és mélyült a hangja a váltáskor..huhh..az igen.

2013. jún. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!