Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezeljem akkor ezt a...

Hogyan kezeljem akkor ezt a mondatot amit a vizsga biztos mondott?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, sajnos izgulós típus vagyok ha valaki előtt vizsgát kell tennem. Így történt ezt a forgalmi vizsgával is, 3. ra sikerült a vizsga, az első vizsga biztos ugyanaz volt aki a 3. nál volt. A 3. nál nagyobbakat hibáztam mint az elsőnél még is át engedett.

Az elsőnél csak parkolási hiba miatt húzott meg, viszont a 3. nál lefullasztottam az autót, nem jobb oldalra parkoltam hanem balra, majdnem behúzott kézifékkel indultam, és az oktatóm azt is mondta hogy körforgalomnál nem indexeltem. Annyira görcsöltem, főleg hogy a 3. mert ugye az első kettőnél a semmi miatt húztak meg.

A vizsgabiztos azt tanácsolta hogy eleinte üljön mellettem valaki. Én amúgy is kisebb városban lakom,de gondolom itt nem "muszáj" mellettem ülnie valakinél, hanem gondolom forgalmasabbra gondolt.

Ettől függetlenül lesz majd tapasztalatom, pár hónapon belül hogy egyedül is eljussak egy forgalmas úton? Vagy ez csak rajtam múlik és a gyakorláson???


2013. máj. 15. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Életképtelen vagy, azt jelenti.
2013. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Legyél nagyon óvatos, amíg bele nem jössz. Tényleg jó lenne, ha tudnál valakivel gyakorolni.
2013. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk olyan nincs, hogy a semmi miatt húznak meg.

A lefulladás a vizsgán nem hiba, feltéve, ha az nem balesetveszélyes helyen történik meg.


Friss jogsival pedig szerintem nagyon is ajánlott, hogy ne egyedül vezess az elején. Nekem semmi bajom nem volt a vizsgán, simán átmentem, megdícsértek, milyen szépen vezettem, de nem szívesen mentem volna a friss jogsimmal egyedül. Tök jó biztonságot ad kezdetben, ha valaki segít az elején.

2013. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem születtem autós családba, sajnos szüleimnek még jogosítványuk sincs.

Van egy párom aki esetleg tudna, vagy a bátyám de ők külföldön dolgoznak.

Még egy megoldás lenne hogy van egy idősebb barátnőm, akinek már pár éve van, meg elég jó rutinja is lett hogy esetleg őt megkérem hogy furikázzunk Debrecenben.

2013. máj. 15. 10:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezek a hibák amiket mondasz, lefulladás, kézifékkel akartál elindulni, másik oldalra parkoltál... Ezek nem vészesek. Másokat különösebben nem veszélyeztetnek. Ha lefulladsz elindulásnál akkor max káromkodik mögötted a kocsisor és dudálnak. Parkolásról szót se, csak ne tiltott helyre parkolj és kész. Elég sok marha van aki bárhova odarakja a 10-en milliós kocsiját. Ha kézivel indulsz el az csak feltűnik, ha meg nem hát akkor is a saját autódban keletkezik a kár nem máséban. A körforgalom elhagyásánál is ha nem indexelsz max káromkodnak rád, akik neked akartak elsőbbséget adni. Azért próbálj odafigyelni rá, idővel csak belerázódsz. Addig is nem árt ha a szélvédőre ragasztassz ilyen kis T-betűt, hátha elnézőbbek lesznek veled, ha lefulladsz véletlenül vagy sokáig tart parkolnod.
2013. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Antimod ***** válasza:

Szerintem jó lesz erre a barátnő.

Egyébként igazából akkor tanulsz meg vezetni, ha egyedül mész, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom. Persze ha technikai gondjaid vannak, azon tényleg a rutin segít, de amint egyedül kellett mennem valahová, hirtelen azonnal "helyre állt a fejemben a KRESZ".

2013. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sem születtem autósnak, autós családba. Negyedik vizsgán mentem át, hasonlóképpen sok hibával.

Én nem vagyok híve a segítőnek. Két okból.

Az egyik, hogy a hibákban is rutinos. Sok olyan autóst ismerek, aki szabálykövetőnek gondolja magát, nagyon biztos is az ismereteiben, de azok hibásak. Nem biztos az sem, hogy tud a kezdő képességeihez igazodva segíteni. Vészhelyzet esetén pedig legfeljebb a kormányhoz tud kapni, de az is veszélyes.

A másik pedig az, hogy a segítővel az önállósodást csak elódázod. Amikor majd nem lesz mellett, ugyanúgy fogsz parázni, mint nulla kilométeresen.

Én inkább azt javaslom, kövesd azt a fokozatosságot, amit a tanfolyamon is. Legalábbis felénk az a gyakorlat, hogy kezdetben 30-as övezetben tekeregtünk, s csak később főútvonalakon.

2013. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy nyugodtabban tudsz vezetni utassal, akkor kérjél meg valakit, különben ne.


Nekem is mondták anno, hogy eleinte ne vezessek egyedül, soha nem értettem meg miért. A mellettem ülő ember nem növeli a biztonságot, ha hibázok, nem fog tudni kimenteni a pácból. Csak lelki támasz lehet. Na meg esetleges probléma esetén nem árt a jelenléte, de ne ez legyen az alap.


Én sokkal nyugodtabban vezettem amikor egyedül mentem. Ez kezdőként így volt és a mai napig is igaz. Miért? Mert tudom, hogy ha baj van, csak nekem lehet gondom, nem veszélyeztetem a szeretteimet.

2013. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez személyiség függő!


Én vidéken lakom egy kisebb városban!

1.-re sikerült minden (Hiba nélkül levizsgáztam- NEM fizettem senkinek potyapénzeket)


és az első autómat rögtön Budapest Déli P.U. környékéről hoztam el egyedül! :)

A Pesti közlekedésben volt mit megtanulni! :)

2013. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűlöltem úgy vezetni kezdő koromban ha anyám ott ült mellettem és dirigált mit hogyan csináljak... most is pontosan ugyanígy van, csak már 5 éve vezetek, de még mindig magyaráz...

Szerintem menj hosszabb utakra a városon kívülre, kisebb forgalmú utakra, az ad egy kis magabiztosságot ha nem sorakoznak mögötted türelmetlenül.

Jah, és a körforgalomból kifelé mindig indexelj, mert édesanyádat fogja emlegetni a sofőr aki megállni kényszerül miattad, mert azt hiszi tovább fogsz menni, és ha a rendőr látja meg az büntet érte.

2013. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!