Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szidják sokan a Daewookat?

Miért szidják sokan a Daewookat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősömnek van Daewooja (főleg Kalos, Lanos) és jó formán mindenki csak dicséri, ezzel szemben itt rengetegen szidják? Miért? Egyáltalán használtak ilyen autót? Én kipróbáltam az egyik Kalost, semmivel sem tűnt rosszabbnak mint egy Skoda Fabia vagy egy VW Polo.
2013. máj. 15. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm matízát használtam sokáig ameddig nem volt időm meg pénzem megszerelni az astrámat, hát nekem így nem volt vele bajom, az tény, de valahogy mégsem voltam vele kibékülve, mert rengeteget nyűglődött főleg ha hosszabb útra indultam, meg ha hegyoldalon vezettem felfelé azt nagyon nem csípte, plusz ha valami baja volt akkor nem tudtam mi a konkrét hibája, rengeteget vitte már a barátnőm is szerelőhöz, alkatrész ritkán van hozzá, csak drágáért, használtan nagyon nem kapni. Városi autónak tökéletes ugyan de hosszú távra, vidéki fuvarozásra már jobb egy minőségibb.
2013. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen egyetértek veled, városi használatra viszont egész jó és olcsóbb is mint egy hasonló német vagy japán gép.
2013. máj. 15. 23:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért mert dewoo ez pont olyan miért sídják a suzukikat megértem hogy a marutit vagy a swift 1.0 szídták hogy gyenge volt néhány embernek az 1.0 motor ezekben a kocsikban de az 1.6 vagy a 1.3 16 szelepeseket is ugyan úgy leírják mert suzuki, vagy az sx is amiben van 2.0 dízel változatú motor is és mégis szídják egyszerűen csak a márka miat.

Ugyan ez a hejzet a dewookkal is a márka véget szídják sokan,pedig dewooból is vannak nagyobb autók is :)

2013. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert sznobok. ha kicserélnéd egy Daewoo Raceren az emblémákat Opelre, oda-vissza lennének, hogy de szép egyben lévő E-Kadetted van...

Ennyit a márka-előítéletekről.

Megbízható, faék egyszerűségű Opel technika (a Kalos, Lanos modellekre gondolok), ennek minden előnyével és hátrányával. Annak idején rengeteg Lanos taxit lehetett elég sokáig látni a pesti utakon. Biztos azért, mert drága fenntartású és megbízhatatlan volt...

2013. máj. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mert nem presztízsmárka. amúgy a megbízhatóságuk vetekszik a Suzukiéval, szóval nincs velük különösebb gond. Magyarországon hajlamosak nagyzolni az emberek.
2013. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Másban a szálkát, magunkban a gerendát se..."


Ha egy Daewoot lenéző embernek 7-es BMW-je van és tényleg lenézi az adott márkát, akkor általában nagyzol, miközben küzd a BMW adta anyagi gondokkal. A legtöbb ember, aki tényleg azért vesz "fullos" autót, mert megteheti, az nem nézi le a többi márkát. Kiemelem, LEGTÖBB.


Első esetben a Daewoos ember valószínűleg sokkal boldogabban él, mert az olcsóbb autót könnyebb fenntartani. És mivel nem nagyképű, nem is versenyez a 800-as Matizzal. Nézőpont kérdése egyébként az összes ilyen téma. Aki lenézi, az egy beteg állat, itt ugyanúgy le fogja nézni. Aki isteníti, az isteníteni is fogja. Aki örül, hogy van autója egyáltalán, az meg nem itt van.

2013. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 taki9333 ***** válasza:

Már bocsi de a BMW-vel semmi anyagi probléma nincs főleg ha nagy motoru mert bírják a strapát. A daewookat meg azért szólják le, mert ugymond majdnem tiszta opel. Nekem opelem van és az összes VW-es ismerősöm leszolja, hogy fel sem ér egy VW-vel. Ez pedig egyáltalán nem így van, mert bármelyik ugyanolyan erősségű VW mellé odalehet velük állni, mert egyáltalán nem gyengébbek és rosszabbak.

Ugyhogy sok embernél ez az az ok amiért leszolják a Daewoot mert hogy részben opel.

2013. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez egy ordenáré nagy baromság. Ha a Daewoot azért szólják le, mert Opel, akkor a Porschét miért nem szólják le? Hiszen az is VW konszern, mégsem Volkswagen. A Suzukinak is híresen jó motorjai vannak, mégis fikázzák a régi Swifteket, és mivel azokat fikázzák, az összes többit is, ami Suzuki.
2013. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Már bocsi de a BMW-vel semmi anyagi probléma nincs főleg ha nagy motoru mert bírják a strapát."


1.) Attól, hogy nagy lökettérfogatú motor van benne (ami nem is minden típusra igaz), még nem költségmentes és elnyűhetetlen. Az más téma, hogy miért nehéz lestrapálni.


2.) Ha nincsenek vele anyagi gondok, akkor gondolom csak kerti dísznek használod. Adózni ki fog rá? Tankolni ki fogja? (Azt is kell, elég bőven...) Olajat ki fog cserélni benne? Egy BMW-nél nagyságrendekkel drágább, mint egy Daewoo Kalosnál, vagy bármely másiknál. Miért? Mert BMW.


De ha a te BMW-d álommal megy, akkor elnézést kérek. :)

2013. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Napkiraly ***** válasza:
attól nem lesz elnyűhetetlen,hogy nagy benne a motor. Az a motorélettartamot növeli meg, mást nem. A csilivili akármi szonda ugyanúgy fog behalni, csak a nagy motorúban több ilyen van
2013. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!