Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio Zip-emre vettem...

Piaggio Zip-emre vettem Dellorto 17.5 karburátort (90es fuvi), ha oda húzok neki megindul és utána megfullad, túl sok benzint kap mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés

-Sokat kap mert brutál fehér füstöt nyom ki meg látszik hogy a kipufogóból apró cseppekben jön a cucc.

-Az eredeti karbi 12 volt és 50 fúvókával, ha az 50-es fúvókát bele raknám a 17.5 karbiba meg oldódna a probléma??

-Próbáltam már 64es fúvókával is de ugyan azt csinálta.

-Amúgy a motor 50es, de nem csak karburátor csere volt rajt.


2013. máj. 18. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

"de nem csak karburátor csere volt rajt."

Ettől is függ a válasz én meg nem vagyok Uri Geller..

Amúgy most sokat kap....

2013. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha sokat kapna akkor feketén füstölne. a fehér füst az vízgőz.tehát valószínű eszi a vizet valamiért. mi volt még cserélve a motoron a karbin kívül?
2013. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fehér füst lehet jelzés értékű is.

Egy yamahánál 50ccm-nél a főfúvóka 64,ha 70-es hengerrel szereled bőven elég bele a 80-as főfúvóka,tehát ha gyári hengered van akkor a gyárihoz közeli főfúvókára kell cserélned a főfúvókát,na meg a segédfúvókák mérete sem mindegy.

Valamit azért próbálj ki,akaszd a súbertűt lejebb és nézd meg hogyan reagál,lehet pik pak megoldódik a problémád.

Mégvalami:legyen tiszta a levegőszűrő és állítsad be a benzin-levegő arányt!

2013. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

feketén sose füstöl egy 2t, max kéken ha túl dús a keverék

egyébként az ideális fúvóka annyi %-al nagyobb mint a gyári, amennyivel a torok átmérője a gyári karbihoz képest

2013. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, vissza került egyenlőre a régi karbi , mert az új túl nagynak tűnt az 50es vas hengernek
2013. máj. 20. 09:27
 6/6 frequency ***** válasza:

Ha fehéren füstöl egy kétütemű akkor sok levegőt kap.Állítsd visszafelé negyedfordulatonként a levegőcsavart és próbálgasd.Ilyenkor gyenge a gyorsulása is a motornak.Ahogy visszaveszed a levegőt erősödik a moci.

Egybknt azt észre fogod venni amikor már túlállítottad a csavart.A benzindús keverék jele ha megtorpanás és gondolkodás után kezd csak el gyorsulni a motor.Mintha utánégetőt kapcsolnál. :)

2013. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!