Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW és Mercedes is csak egy...

A BMW és Mercedes is csak egy autó ugye?

Figyelt kérdés

Ismerőseim közül elég sokan gondolják úgy, hogy ha nekik, vagy a szüleiknek, rokonaiknak az van, akkor ők már feljebb vannak.

És Facebookon beállnak a Mercedes orra elé, és neki dőlnek.

Meg BMWre rá könyökölnek, lefényképezik a kormányt benne a jellel.

De ezek is csak autók ugye?

Nekik is fizetni kell a boltban mindenért nem?

Miért hiszik azt, hogy Ők többek ettől?



2013. máj. 19. 19:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
én a szuzukikat utálom.
2013. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#19-es válaszoló:

Kigyűjtötted a legszärabbakat a hasznaltauto.hu-ról (félre ne értsd, értékelem a szorgalmat és a gyűjtőmunkát), de ez semmit nem bizonyít. Még F Astrát is láttam 20 évesen olyan állapotban, hogy törve sosem volt és kívül még egy pörsenés sem jelent meg (láthatom is napi szinten, mert az egyik szomszédé). Pedig az F Astra a közhiedelem szerint világbajnok a rohadásban. Vannak szép 20 éves BMW-k (itt azokat értem, amelyek úgy szépek, hogy sosem voltak felújítva), na ezeknek az ára már csak felfelé megy.

Az igazság az, hogy akinek van egy szép és jó BMW-je, az nem adja el. Vagy ha el is adja, akkor magasabb áron (nyilván), mint egy korabeli átlagautót. De ez már majdnem minden autótípusra igaz. Csak a lepukkantakat, motorhibás, törött, szétrohadt példányokat adják el. Kevés pénze van az embereknek, ha van egy jó karban lévő autójuk, azt inkább megtartják. Olyan Fordokat árulnak 5-6 évesen, 2-3 millióért, amelyekről málik le a festék (onnan tudom, hogy legutóbb a fordokat nézegettem, nagyon sokat). Igen, van, aki 1 milliót nem ad 20 éves autóért, hanem csak 250 ezret, mert szerinte annyit ér. Bemész a telefonboltba és azt mondod, hogy az ájfónért (amit 150e ft-ért adnak) adsz 50 ezret, mert szerinted ennyit ér. Az eladó kb. azt mondja majd, amit én is: ha nincs pénzed maradj a 30e forintos zétéenél, vagy vegyél egy leejtett, törött üveges ájfónt, amit már nem 150-ért, hanem 25-ért is megkapsz. Csak megsúgom, hogy a régi autókkal általában ez a helyzet, hogy a jó állapotúak drágák. Ha megfigyeled, és hogy visszakanyarodjunk ez eredeti témához, néhány éves BMW-t már egész jó árban meg lehet venni, inkább a korosabbak drágábbak relatíve.

2013. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#21: pedig jók a suzukik is, bár ez inkább a régiekre igaz. Régen minden jobb volt.

Ismerős tata vett egy 4-5 éves Ignist 50e km-el, szervizkönyvesen. Jobban megnéztem, hát a hidrotőkék zörögnek folyamatosan, még fél órával a beindítás után is, az alja tiszta rozsda, alvázvédelmet talán az életben nem kapott, a kívülről nem látható karosszéria részeken már végig pörsen a rozsda. Beülve, olyan érzés fog el a belső láttán, mintha haszonjárműben ülnék.

Az én 9 éves G Astrámon a rozsda még meg se jelent, a hidrotőkék a lehető leghalkabban teszik a dolgukat, a beltere meg ugyan nem egy luxusmercié, de az Ignishez képest luxus.

De nincs ezzel semmi baj, mindezekért volt olyan olcsó az Ignis. Na Suzukit már meg lehet kapni 20 évesen 200 ezerért is (bár az is szétrohadt és kehes lesz, 200e+ km-el, de legalább olcsó).

2013. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!