Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy/hol tudom megnézni, hogy...

Hogy/hol tudom megnézni, hogy a külföldről más által behozott autót körözik-e, kivonták-e már a forgalomból?

Figyelt kérdés
Külföldi papíros autót vettem úgy, hogy itthon már több kézen is átment, az eredeti adás-vételi papírjai nincsenek meg viszont megvan a forgalmija törzskönyve... Megkerestem azt, aki a forgalmiban tulajdonosként szerepel, de nem állt velem szóba, illetve annyit közölt, hogy őt már érdekli az az autó. Szeretnék utána járni, hogy nem lesz-e gondom vele a papírozásnál. Illetve még annyi, hogy az okmányi irodában ez hogy fog működni?

2013. máj. 20. 21:03
 1/5 Napkiraly ***** válasza:
Kell majd egy adásvételi a bejegyzett tulajdonossal (vagy több,ami igazolja a tulajdonjogodat). Nézd meg a kesztyűtartót,biztosan van ott egy adásvételi a bejegyzett tulajdonossal
2013. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nincs sajnos semmi... ha írok egy adásvételit a bejegyzett tulajdonos nevére az az okmány irodában megbukhat? nézik ott a személyi igazolvány számot? elvileg utána néztek már és nem körözik de jó lenne többe tudni erről...
2013. máj. 20. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"itthon már több kézen is átment, az eredeti adás-vételi papírjai nincsenek meg"


Na itt kezdődnek a bajok, ilyen járgányért nem szabad pénzt adni!


Forgalomból kivonni pedig csak a forgalmit kiadó államban tudják. Bár lehet, hogy már passziválták. De gondolom úgyse mész ki vele...


Adásvételit hamisíthatsz, az is lehet, hogy nem fogsz megbukni vele, de ez így inkább csak bontani jó!

2013. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Napkiraly ***** válasza:
ha a bejegyzett tulajt nem érdekli, akkor aligha lopott. Esetleg a rendőrséget alvázszám lapján lehetne rákerestetni
2013. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Balek vagy. Csak a nagy lehetőséget láttad, mi?


Egyszerű: bemész az okmányirodába, és a lehető legudvariasabban előadod a kérdésed.

2013. máj. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!