Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autóvásárlásom előtt...

Első autóvásárlásom előtt állok 500-900e forint között melyik autó lenne a legjobb vétel?

Figyelt kérdés
Alacsony fenttartás (kevés szerviz és olcsó alkatrész, max 9l vegyes fogyasztás)110 le minimum, méreteket tekintve vectra b/c sedan/sport kivitel a cél.Vezetési stilus: dina mikus/sportos. Felhasználás: országon belül: nyáron autópálya, télen "csak" város, évente 2x 2x700 km-es külföldi út fix. Megbizhatóság dinamikusság és kényelem. abs, légzsák, klima feltétel, tempomat előny. Nem "annyira" friss jogsis vagyok, közel 3 éve megvan, viszont eddig családi autóval tapostam vegyes ~30e km-t, de leáldozott a kis corsa b-nek és a saját lábamra állnék.

2013. máj. 21. 04:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg megközelitőleges fenttartási költséget is csatolhattok (/év) az ajánlott autóhoz.
2013. máj. 21. 04:47
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálam nem igazán fér össze a ,max 9 liter átlagfogyasztás a sportos vezetéssel. Nekem 11 körül van az átlagom, pedig csak néha gurul el a gyógyszer. :P

A 900 000-be a C Vectra szerintem nem fog beleférni, viszont ennyiért elég pofás B Vectrákat találni a neten.

2013. máj. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

B vectrában ha benzinest nézel akkor minimum 1.8-ast vegyél. Dieselben ha dinamikusabb autót keresel akkor a 2.2 td B vectrát tudom ajánlani, csak elég ritka, és a motor megbízhatóságáról nem tudok nyilatkozni. Viszont a fogyasztása jóval barátságosabb a benzinesétől amelyik városban 10 fölött fog teljesíteni.

pl.:

[link]

2013. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

A 2.0 diesel B vectra nyűgje szokott lenni az adagoló, aminek a javítása napi árfolyamon olyan 160 000 forint. Nemtudom hogy a 2.2 DTI-nél vannak-e ilyen gondok.

2013. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

toyota avensis

pár 1.6 benzines

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


1.8 benzines

[link]


2.0 benzines


[link]



2.0 dízel 5 literes országúti fogyasztással


[link]


[link]

2013. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

van mégehs amit ajánlani tudok ahonda acordot igaz dízelbe nagy kényelmes autó akkora mint egy a6 audi 7.8 literes városi fogyasztással és 5 liter körűli országúti fogyasztással igaz csak 105 lovas.de nagy kényelmes autó a vektránál nagyobb


itt vannak a fogyasztási adatok

[link]


és egy pár acord

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Eddig csak benzines autókat nézegettem, úgy tudtam hogy azokkal kevesebb gond van. Ha már dizel akkor turbo dizel, viszont ha elszáll a turbo csúnyán megsinyli az autó. Mi a különbség egy 650ezres és egy milliós vectra b között? Én nem igazán találtam még meg az indokot arra hogy miért kéne egy ugyanolyan autóra 3-350ezerrel többet fizetnem, nem kis pénz, mi plusz nyújt ezért? Szemléltetem példakérdéssel.

599e: [link]

650e: [link]

650e: [link]

820e: [link]

(Itt a C vectra amit találtam [link] )

2013. máj. 21. 13:28
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]



[link]



Nemtudom hogy a dieselhez mennyiért lehet turbót venni ha arra lenne szükség, viszont a diesel városban 3 literrel kevesebbet eszik, és az országúton is a benzines fogyasztása alatt van. Lóerőben az 1.8-as benzines ugyanakkora mint a 2.2 dti, viszont nyomatékban már sokkal erősebb a diesel. Jelen esetben 110 nm-rel.

(nekem 1.7 td isuzudiesel B vectrám van, 40 000-ért van hozzá bontóban turbó beépítési garanciával)

2013. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem a számodra tökéletes autó egy ilyen lenne:

[link]


Corsa C GSi 1.8 125le (klima,abs,legzsak,tempomat) igenytelen nyuzhato motor, alanyos fenttartas, varosban csapatva 9-10l fogyasztas, palya 130 7l vegyes 8-9.

Es megy mint a mergezett bika :)

2014. febr. 17. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!