Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik ér többet, egy vadiúj...

Melyik ér többet, egy vadiúj átlag márkás autó, vagy egy régi BMW, Mercedes, Audi?

Figyelt kérdés

Sokan nagyra tartják a márkát.

Sokan meg azt mondják, ezek hiába nevesek, ugyan úgy tönkre mennek idővel, mint egy átlag Opel, Suzuki, Renault.


Na de melyik ér többet? Egy új Oper, Suzuki, Renault, vagy egy régi de nevs márkás Mercedes, Audi, BMW?



2013. máj. 22. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Forintosítva egyértelmű.

Szubjektív szempontok szerint, ahány ember annyi értékrend így erre nem lehet választ adni.

2013. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez az árkategóriától függ.


3M-ért 10 éves 500e km-t futott hetest sosem vennék egy új kisautó helyett.


Mondjuk 9-10M-ért simán vennék egy 2-3 éves 100e km-t futott 5-öst egy új Dacia duster helyett...

2013. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem lenne 3 millió forintom, nem egy fapad kisautót vennék, hanem egy 3-4 éves full extrás autót a német trióból. Azoknak legalább van egy kis vezetési élményük (sajnos az újakban egyre kisebb), biztonságosabb, és jó eséllyel pár évig még problémám se lenne velük.

De simán bevállalok egy 15 éves BMW-t is ha kell (most is van nekem egy 21 éves, nagyon meg vagyok elégedve vele, nem adnám semmilyen új kisautóért.)

Na de a felső középkategóriánál (Opel Insignia, Renault Laguna) lehet már inkább újat vennék, de annyi pénzem soha nem lesz autóra...

2013. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 4165 ***** válasza:
Sok összetevős. Attól függ, mennyi pénz van talonban utána. A drágább autó elején nemcsak a szomszéd előtt van ott az ebléma, hanem a javíttatások fizetésekor is. Ha sokat utazol, érdemesebb a drágábbat venni/valósznűleg azért járkálsz, mert megéri/. Ha keveset és nem marad sok pénzed a vásárlás után, akkor az alacsonyabb kategóriás. Én egy Swifttel járok. Évi 10-12 ekm. Arra elég. Ha ez évi 25-30 lenne vagy több, mást vennék. De ez szubjektív és pénztárcafüggő.
2013. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát például apámnak nem kellett volna semmilyen Audi vagy más luxus autó, az általa újonnan vásárolt Thalia helyett.

Én pedig nem ülnék be 3 millióért egy 0 kilóméteres kisautóba, hanem vennék egy 3 éves Audit.

Itt most nem is a tönkremenéssről van szó, mert minden autó ugyanúgy tönkremegy 20 éves korára. Itt arról van szó, hogy kinek mi az igénye és az elvárása az autóval szemben.

Apámnak annyi kellett, hogy az autó megbizhatóan elvigye ide-oda, mindenféle feltűnés nélkül, kicsi fogyasztással. Semmi vezetési élményt vagy ilyesmit nem keresett.

Én nagyon szeretem az autókat, szeretem, ha minél erősebb, jobb technika van benne, legyen szép, márkás és sok extra legyen benne, meg a vezetési élmény is fontos számomra. Ezért én nem vennék új kisautót.

2013. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jancsiur válasza:
Ha választani kellene olcsó kategóriás új autó(SX4,astra,c4) és egy 8-10 éves E Mercedes Benz vagy egy 5-7 BMW között (az Audi-ba már nem vagyok biztos) ugyan abban az árban a mercit vagy bmw-t választanám mert aki vezetett már felső kategóriás autót mindegy hogy akár 30 éves is annak a többi csak fapados kordé.Mert ezek nem azért vannak csak hogy A-ból B-be eljuss valahogy zötykölődve ezeket élmény vezetni.
2013. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!