Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi szívhatja le az aksit?...

Mi szívhatja le az aksit? Ismerősöm vett magának egy 2005-ös focus-t és feltöltötte az aksit és reggel mikor indult volna nem indult, mi az ami éjszaka le tudja szívni ennyire az aksit egy éjszaka alatt?

Figyelt kérdés

#aksi.leszívás
2013. máj. 22. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kizárt ,hogy döglött az aksi...

Meg kell mérni ! Terhelő teszterrel ..

2013. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg a csomagtartót. Nekem mikor a zárral volt problémám, nem zárt le annyira, hogy a lámpakikapcsolójához hozzáérjen. A csomagtér lámpa egész éjjel ment és így reggelre leszívta. Esetleg más lámpát, kapcsolót nézzetek meg. Plusz az elektronikus cuccokat, riasztó, vagy akármi. Mekkora az aksi? Meg tényleg ellenőrizni kéne az állapotát. Ha az ember használtan vesz autót, olaj, szűrők, aksi cserét gyakori eset, hogy vétel után jobb lecserélni. Nekem is venni kellett.
2013. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
eddig amit adtak hozzá, egy 55 ös volt benne, most cseréltük ki egy 70 esre, és várjuk a reggelt
2013. máj. 22. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szar az aksi.

De ha mésem akkor vegyétek le az akkumulátor egyik saruját, as multiméterrel mérjetek áramerősséget akkor mikor elvileg minden fogyasztó ki van kapcsolva. Ha csak 1-2 tized ampert mértek az normális mert a rádió memóriája meg hasonlók fogyasztanak kevéske áramot, de ha közel 1 amper mértek vagy annál is többet az valami gubancra utal. Mérés közben ne felejtsétek el becsukni az ajtókat a világítás miatt, és a motorháztető alatti riasztó gombját nyomjátok be (márha van benne). Ha magas fogyasztást mértek akkor kezdjétek el sorban kiszedni a biztosítékokat, és amelyiknél megszűnik a magas amper, az a biztosítékhoz tartozó fogyasztó a ludas. A biztosítéktábla burkolatán rajta szokott lenni hogy melyik biztosíték mihez tartozik.

2013. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Beletettük az új aksit, és most normálisan működik, köszi a válaszokat!
2013. máj. 31. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár régi a kérdés, hátha beleszalad valaki:

4/5-re: az az "egy-két tized amper" az valójában egy-két század, azaz 10-20 (30) mA!

Egy-két tized amper (100-200 mA) már leszívja akár egy-két nap alatt az aksit!

A többi egyébként amit leírtál az úgy korrekt! (Én is végigzongoráztam ezt...)

2013. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6

4-es vagyok. Nem vagyok nagy szaki elektromos téren, csak nekem is volt hasonló bajom, és utánaérdeklődés után így keretem meg én is a bűnöst a kocsiban. Az Ampert valóban lehet hogy elírtam.☺

2013. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!