Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a TSI motorral kapcsolatos...

Mik a TSI motorral kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
1.2 TSI-vel mennyire életképes? nekem kicsit a technika megerőszakolásának tűnik... élettartam is érdekelne, és üzemi és meghibásodási költségek. valaki?:)

2013. máj. 22. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Láncnyúlás ...stb

Részemről nem jó tapasztalatok ... De kinek a pap kinek a...

:DD

2013. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
pap huga
2013. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
a kicsi motorból kihozott sok LE, nagyban az élettartam rovására megy... Legalábbis szerintem tuti nem bírja sokáig, és más szakemberek szerint sem..
2013. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ezt én is így gondolom. de, mint "új" technika, érdekel. hátha... de úgy néz ki elég negatív a megítélése.
2013. máj. 22. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem a vw szervízben a szerelő akihez vittem régebben mindig a golfom, mondta hogy nehogy vegyek újonnan volkswagent főleg ne tsi motorral szereltet, mert nagyon rövid időre gyártják őket.
2013. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Az 1.2 TSI 105Le, nem elfuserált motor. Nem 1,5 tonnás kasztnihoz gyártották,de egy kis golfot, polot, leont simán elvisz.

Az 1.4 TSI motorknál vannak lánc nyúlás gondok,de..

Túl sok a kérdés. Van akinél kevés km után jön a csörgés, van akinek 100ezer fölött.Nem csináltak miatta visszahívást, még Németországban sem.

Vezettem 1.4 TSI-t. Nagyon jól megy.

Rövid időre gyártják? Találkoztam bő 200ezret futott típussal. 2007-ben már touranokba rakosgatták, tehát van már tapasztalat.2009-ben módosítottak a vezérlésen.Azt hiszem vissza tértek a szíjra a láncról.Az előtte lévő láncos autókban is megvan a bibi.Egy olajos láncfeszítő nem dolgozik úgy ahogy kellene egy idő után. De több helyen felmerült a probléma, miszerint a nem megfelelő üzemeltetés, avagy a nem megfelelő olaj nem e okozhatja a gondot. Minden szervíz más árat mondd, de olyan 100-150 között megvan a csere,és akkor nincs gond a kocsival.

Turbós, tehát hidegen nem tolni, majd hűteni, stb...A többi nem nagy ördöngősség.

Régóta járom a témát,mert erősen gondolkodom egy 1.4 tsi-vel szerelt octavia vásárlásán.

Ha már vezrélés probléma. Opel 1.6 azt hiszem ZXE kódú motor.Ott is erősen vezérlés gondok vannak,csak azt senki nem hangoztatja.Le is állították a gyártását.

2013. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nagyhanna válasza:

Kombi Octavia, 1.2 tsi, 260.000 km 4 év alatt, gyári vezérműlánc, gyári turbó, gyári kuplung. Ha a megfelelő karbantartást megkapja (a gyári 30.000 helyett 15.000-ként olajcsere, stb.), semmi baj nincs vele.

Az 1200 kg-os autót gond nélkül mozgatja, alacsony fordulatot nem szereti, de megy rendesen, én az előző 1.6 szívó Octavia-t cseréltem erre, szerintem sokkal jobban megy, és a 8 liter helyett 6 körüli az átlagfogyasztás (90% autópálya).

2017. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Teljese ugyan az a tapasztalatom mint nagyhanna-nak.

Octavia II. 1.4 TSI, 346.000 km 8 év alatt, gyári turbó, gyári kuplung, semmi baja. 300e km-nél kapott új vezérműlánc szettet. Rendszeresen van szervizelve, és 15.000 km-ként olajcsere. Még mindig nagyon jól megy, és imádom.

Az 1.4 TSI ACT-t viszont kerülni kell! 2 hengeres üzemmódban kicsit ráz.

2018. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régi a kerdés, de hozzászólók: 2010-es 1.4 Tsi golfom van 5k1, 196500 km van benne, komolyabb hiba nélkül (esztétikai sok van). 3szor volt benne lánccsere, legutóbb 2022-ben. De ha nem gyilkolod és normál vezeted, komoly hiba nélkül fut.
febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!