Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most ez milyen váltó?

Most ez milyen váltó?

Figyelt kérdés
Találtam a feleségem autójában egy gombot, ami a sebváltó működését változtatja meg. Alapból úgy működik hogy egy fordulaton áll az autó 0-100-ig, csak gázpedálállás kérdése. Ha megnyomom ezt a gombot, akkor érzem, melyik sebességben vagyok, azaz induláskor egy, felpörög 2000-ig, szépen váltja a kettőt, a fordulat leesik, stb. Ha megint benyomom, akkor meg manuálba átáll, és a kormányon nekem kell váltani egy karral. 2006-os Honda Jazz. Milyen váltó ez?

2013. máj. 22. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sport fokozattal ellátott állítható automata váltó
2013. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az állandó fordulaton gyorsulásból ítélve ez egy fokozatmentes (CVT) automata váltó, ami átváltható olyan módba, ahol "szimulálja" a hagyományos fokozatokat.
2013. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, biztos hogy fokozatmentes váltó, a Hondának van ilyen meg még néhány autónak.
2013. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!