Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan autó, amit be lehet...

Van olyan autó, amit be lehet rakni hirtelen hátramenetbe?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy még ha gurultam is előre a kocsival, és be akartam rakni rükvercbe, nem ment.

Nem tudom, hogy ez minden autónál így van-e.

De az akciófilmekben, meg autósüldözés, sportautóval(Corvette) gyorsan, több mérföld per órával, hirtelen megfordítja a kocsit, rükverc, és hátrafele menet szétlöüvi a rendőröket.

Ezt meg lehet csinálni?



2013. máj. 23. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A különböző Pl tolatásból, vagy előremenet kézifékes fordulásokhoz nincs szükség a váltóval babrálásra, a kocsi tehetetlenségével, a kormánnyal, és a kézifékkel játszanak kinyomott kuplung mellett. Csak a manőver előtt/után váltanak. Egyes skandináv országokban ahol gyakori a havas jeges út, ezt kötelezően tanítják is.
2013. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában a szinkronizált váltók ezt nem engedik. Dupla kuplunggal persze lehet próbálkozni, de nekem semmi kedvem menet közbe hátramenetbe kapcsolni, nagyon nem tartom jó ötletnek.
2013. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerinted ha kéziféket ránt és 180 fokot fordul az autóval akkor továbbra is előre fognak forogni a kerekek? hátrafelé gurulva tudsz rükit kapcsolni...
2013. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól írják hogy kell a mutatványt megcsinálni.


A manuális váltónál nem tudod berakni mert az egy tolófogaskerekes fogaskerék pár a hátramenet. Ezért vínyít is ha hátramenetbe van.

Tudtommal automatába sem lehet.


(Egy műsorban ki akarták próbálni de az istennek sem akkarta bevenni mert csak kerregetFmind a kettő fajta váltóval próbáltákG)

2013. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen a discoveryn volt egyszer. Autómatánál sem működik. Belehet tolni a kart "R"-be, de van a váltóban védelem ami nem fogja hátramenetbe rakni.
2013. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!