Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad-e trikós üléshuzatot...

Szabad-e trikós üléshuzatot rakni ülésbe épített oldalégzsákkal felszerelt autóba?

Figyelt kérdés

Teljes ülést borító üléshuzatnál találtam olyat, hogy jelzés van rajta, hogy szabad ilyen ülésre felrakni, trikós huzatok esetében nem találtam egyértelmű leírást.

Toyota Yaris 1.3 Sol Plus Ice 2008


2013. máj. 24. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy a trikós huzat nagyon ellenállna az oldallégzsáknak. Bár ki tudja..
2013. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem ritka az oldallégzsák, ezt az üléshuzatgyártók is tudják. Én úgy gondolom hogy ha a csomagolásán nincsen rajta hogy oldallégzsákos ülésre tehető akkor nem ajánlott rátenni.
2013. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amelyiken volt jel valószínűleg meg van gyengítve adott helyeken, hogy késlekedés nélkül szakadjon ha neadjisten nyílik a légzsák - én nem tennék semilyet rá. Ha nagyon-nagyon muszáj pedig olyan jelölt típust, aminél legalább figyelembe vették a légzsákot.


Valószínűleg röhögve szétszaggatná a "lufi" a trikóst is, de egy esetleges baleset esetén nem adnék támadási felületet a kárszakértőnek - pl. belédhajt valaki oldalról, te próbálsz kártérítést kiszedni a másik biztosítójából a sérüléseid miatt, a kárszakértő pedig lefényképezgeti az üléshuzatot és azt mondja, hogyha nem lett volna, akkor meg sem sérülsz vagy valami hasonló...

2013. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad felrakni! A trikós huzatok között is van olyan, ami jó oldallégzsákhoz, de csak ha konkrétan rá van írva a csomagolásra. Igaz, hogy elég ritka, én is egy csomót keresgéltem, de létezik.
2013. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
Én vettem olyat, ami csak az ülés háttámlát borítja, oldalát és hátulját szabadon hagyja és rá is van írva, hogy használható ülés-oldallégzsákkal.
2013. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, segítséget!
2013. máj. 24. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!