Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mivel távolítjátok el az...

Ti mivel távolítjátok el az autó elejéről ezt a rengeteg döglött bogarat?

Figyelt kérdés

Szinte naponta lehetne mosni, mert minden út után egy négyzetcentiméternyi szabad hely nem marad, ahol ne lennének bogárhullák.

A normán autósampon alig hozza le, úgy kell lesúrolni.

Ti hogy csináljátok?


2013. máj. 25. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van direkt bogáreltávolító folyadék. Olyan mint az ablakmosó, csak követni kell ami rá van írva a flakonra: általában száraz felületre kell fújni és hagyni hatni 5-10 percig.


Hideg zsíroldóval NE próbálkozz - volt egy haverom akit nem tudtam lebeszélni, foltos maradt a gyári fehér fényezés a kocsiján.

2013. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
flex az leviszi
2013. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ilyen bogároldót láttam már. De ugyan úgy nátrium-hidroxidot tartalmaz, mint a zsíroldók. Ezért nem mertem azzal rámenni. Elég agresszív anyag. Nem csak foltos lesz tőle, de befolyik a kis résekbe. Ott ha valahol van egy kis sérülés a fényezésen, rosszabb, mintha tömény sós lé lenne.
2013. máj. 25. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
A bogároldó, mint a neve is mutatja, pont erre a célra szolgál.
2013. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem le szokott jönni mosogatós vízzel és kocsimosó kefével:)
2013. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De gondolom kisebb töménységben - no meg nem egész délután hagyod rajta, hanem 5-10 percig, utána meg bő vízzel lemosod az egész autót feltételezem.

Legalábbis én nem szoktam csak a bogarakat leszedni.


Langyos Ultradermes víz? Tudod az a kézmosószer, amit már nagyapám is használt 40 évvel ezelőtt... :)

2013. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez igaz...


Ismerem az Ultradermet. Jó zsíroldó. Bogarakra még nem próbáltam. De jó ötlet! :)

2013. máj. 25. 13:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindig akkor mosom le, amikor még frissek a bogár maradványok, akkor még könnyen lejön sima mosószerrel, kefével, esetleg a makacsabbak kúton, kézi mosóban a nagynyomásúval. Hosszú országúti és autópálya menetek végén azonnal lemosom. Ha rajta marad és rászárad, a nap ráégeti, akkor már a bogáreltávolító után is megmaradhat a nyoma, mert marják a bogár maradványaiban lévő anyagok a fényezést.
2013. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, talán ez lenne a legjobb, de az én esetemben ez sajnos kivitelezhetetlen.
2013. máj. 25. 19:14
 10/13 gomzoli ***** válasza:
Az Ultraderm-et ne próbáld, mert olyan, mint a súroló, tele van apró dörzsölő szemcsékkel, csupa karc lesz a lakk.
2013. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!