Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gumiabronccsal lehet...

Milyen gumiabronccsal lehet még biztonságosan járni?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak személyes tapasztalat alapján nyilatkozzatok, a károgók kíméljenek.


Az a helyzet, hogy a gumim kissé repedezett, de nem szálszakadt. Ez mennyire biztonságos még? Volt akinek eldurrant vagy ezzel csak a gumikereskedők félemlítenek embereket.



2013. máj. 28. 00:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztonságosan még talán elmegy a gumi ha repedezett és nem 2 kilóval tolod az M3-on 36 fokban.

Én kamionnal már mentem olyan gumival, aminek már nem volt mintája és elkezdett darabokban leválni a futófelület. Még olyan 1,5-2 hónapot elment ( ~20 000km ). baromi sokat kibírnak ám ezek, de azért ne nagyon próbálgassa senki :)

2013. máj. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez attól is függ hogy mennyi idős a gumi
2013. máj. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
DOT szam alapjan 2002-es
2013. máj. 28. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben csak a legközelebbi gumisig mennék azzal a gumival.
2013. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha nagyon muszáj, akkor lecserélem, de jelenleg nem nagyon dobálhatom a pénzt, és igazából arra lennék kíváncsi, hogy ezt a szezont még kibírná-e az a gumi
2013. máj. 28. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdés mekkora a profilmélysége.Ha 2 mm-nél nem kevesebb,nincs dudor az oldalán,egyenletesen kopott,erősebb(értsd 1mm-nél nem nagyobb)repedés nincs rajta,nem akar a futófelület a karkasztól elválni,akkor használható.Nyilván ésszel,nem 140-nél nagyokat satuzva.Városban még elmegy,nyilván nem egészséges,de ezt szerintem te is tudod,de a muszály az nagy úr sajnos...
2013. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó jól leírta. Viszont ha van lehetőséged rá, minél előbb cseréld majd le.

Nem csak a repedések miatt, hanem eleve a kora miatt is. Általában a gumik 5-6 évig használhatóak, a tied 11 éves. Ennyi idő alatt a gumi már eléggé el lehet öregedve, fel van keményedve, nincs olyan rugalmassága, mint régen. Ez pedig nagyban rontja a használhatóságot.

2013. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem károgni akarok, de csak addig drága az új gumi, amíg nincs baj. Ha esetleg emiatt koccansz, az többszörösébe kerülhet. Ha semmiképp nem tudod cserélni, akkor óvatosan vezess, tarts elég követési távolságot, főleg esőben figyelj nagyon oda.
2013. máj. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!