Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy Aprilia...

Miért van az hogy Aprilia rs125-ösöm 120nál többet nem megy?

Figyelt kérdés
2005. 08 as gyártású! 34es dellorto, sport légszűrő! gyorsulása se eget verő, de nem is rossz! meg ha tartom a tempót egyszerűen dadog az egész motor darál, (NEMFULLAD) darál! azt mondták nagy a fúvóka, de félek hogy elektromos km tiltás van benne mivel 50esként használom . és tudtommal rs50nek 120ig van kiírva az órája

2013. máj. 29. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ötvenesként használod és nem elég a 120? Na ezért szálltak rá az 50/125 témára... És mennyivel szeretnél menni mégis? 160-nal tartósan egy 125-össel, amin még rendszám sincs?


Az, hogy meddig van az óra csak tájékoztató adat - az autómban 240-ig van a skála, aztán kis szerencsével tud 190-et.


Ez egy kétütemű motor, nem olyan nehéz megkeresni a benzinellátással kapcsolatos problémákat: kitekered a gyertyát, megnézed a színét és meglátod kevés vagy sok a benzin. Szóval (mivel gondolom aluötvözetből van a hengerfeje) megvárod amíg lehűl, kiszeded a gyertyát, megnézed a színét. Ha őzbarna, akkor jó a keverék; ha sötétebb, akkor sok a benzin; ha világosabb, akkor szegény.

Ha "sport" "légszűrőt" (szándékosan vannak külön idézőjelben) teszel fel, amit találomra megvettél, akkor gyakoribb, hogy sok lesz a levegő a gyári fúvókán átjutó benzinhez.

2013. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács:A sportlégszűrőt dobd el!

Én arra gyanakszom hogy nincs jól beállítva a benzin-levegő arány,vagy akár z is lehet hogy ki kéne mosni a légszűrődet benzinben,mert könnyen piszkos lesz és az elég keményen visszafogja a motort.

A karbit ha télire nem ereszted le belőle a benzint akkor tisztításra szorul,esetleg fúvókacserékre(meg akkor már a súbertűt is cseréld)

Ha darál lehet hogy gyújtás tiltás van benne,de akkor ezzel nincs is baj mert akkor nem teszed egy hulladékká ezt a mocit,mert ha állandóan csak pörgeted akkor elég megbízhatatlan járgány lesz belőle és állandóan az útszélén fogsz maradni vele.

Amúgy ha egy rs50-nek 120-ig van kiírva az órája szerinted annyi akkor a végsebessége is? :)

2013. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tudom hogy nem megy az rs 50 120,cask addig van ki írva én csak azért gondoltam mert meg lett csinálva profi módon az egész járgány 50-esként elfogadják ,azért gondoltam elektronikai folytásra,na szóval a gyertyát megnéztem sötét barnás szélén feketés ,szóval akkor sokat ,kap .

Meg még annyit hogy wd40el beúfjom a mosás után a szivacsot ,az elég neki ? :)


nem azzal van a gond hogy 120nál vége hanem az hogy észre vehetően darál ,és az nem egészséges :/

Köszönöm a válaszokat mindenkinek

2013. máj. 30. 13:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem, a szivacsos légyszűrőnek nem elég a WD40. Vagy tegyél fel gyárit (amit gondolom adott km-enként cserélni kell) vagy vegyél spray-t a szűrődhöz.


De hagyhatod így is: a beszívott por kiválóan gyorsítja a henger és egyéb alkatrészek kopását. Valamiből az alkatrészgyártóknak & gépműhelyeknek is meg kell élni.

2013. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

arra jutottam hogy elnéztem amotorral szaki emberhez,és mondta hogy nem a fúvókával van a baj, hanem a sport levegő szűrő nagyon nem okés ,

gyárit minden igaz a héten szerzek,

mondjuk mikor megvettem akartam is lecserélni de most már biztos hogy lefogom .

azt utálom legjobban fő fúvóka bele van írva 90es mondom mi a fene ,34es delortoban ,aztán megnéztem jobban méretre 130as .

szóval mindenkinek köszönöm , levegő szűrővel lesz a baj

2013. máj. 30. 19:10
 6/12 anonim ***** válasza:
ha 50esként vizsgáztatod le, akkor ülj a segedden elég neki a 100-110-es tempó. Nekem 2011-es RS 125-van, kicsit megturbózva és a minap a rendőrök bekisértek, mikor leigazoltattak és látták az A1 kategóriámat (125ccm, 11kW). Forgalmi nem volt nálam, mondtam nekik hogy értsék meg hogy 125ccm-es motor és vezethetem A1-el. Az igaz hogy 125ccm-es csak nem 11kW hanem 36Le :D Mikor láttam hogy intenek lefelé, már messziről levettem a gyujtást és csak gurultam vele a rendőrökig, beinditatták velem hogy a hang alapján eldöntsék hogy hány ccm-es, a Leo Vince kipufogó gyönyűen muzsikál, és ez volt a bukta, azonnal levágták hogy nem 11kW, de azt dicséretnek vettem hogy megesküdtek hogy legalább 250ccm-es a blokk benne :D
2013. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utcsó téged palira vettek a zsandárok! :)

Hang alapján nem csinálnak ezek semmit csak átvágnak.Nos felteszel egy 50ccmre olyan kipufogót ami nagyobbat szól mint egy suzuki hayabusa :) Nekem ezért anno sosem szóltak.Amire kiváncsiak hogy mi van a pappíron,és mi van rányomva a hengerre,ha gyanít valamit beküld a kpm vizsgára vagy a helyszínen van kpm mellette és akkor bukta.Amúgy meg csak úgy ők sem küldhetnek el kpm vizsgára szerintem.

2013. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok. Nem azt mondtam hogy megbüntettek, csak hogy nem hitték el hogy 125 ccm 11kW (valójában nem 11kW, hanem 27kW). Anyám utánnam hozta a forgalmit, és megnézték így elengedtek.
2013. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Haveromnak van egy 60/4 es Simsonja és úgy szól mint egy cr250es és nem túlzok :D

Szóval hang alapján ... bújanak el ,rs-emnek meg kb olyan hangja van hogy szitne hallani nem lehet, mély .nem visít

azért megbocsáss de tudtommal az ilyen nem egészséges a motornál én nem száguldozni akarok vele,De jobb lenne ha tudnám meny ennyit nincs gond vele és punktum,

2013. jún. 18. 10:46
 10/12 anonim ***** válasza:
mégis mit vártál egy 125ccm-es motortól hogy megy 200-at??az új kawasaki 300 nem megy 200-al akkor egy 125-ös hogy menne,ja igen amit youtubon nézel azok vagy megvannak tuningolva vagy a kilóméterórával csináltak valamit hogy annyit mutat.
2013. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!