Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Simsonnak mennyi a fenntar...

Egy Simsonnak mennyi a fenntartási költsége?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran szorul javításra, átlagban mennyit kell rá költeni mondjuk 1000 km-ként.
2013. máj. 30. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen az állapota.

Egy átlagos, itthoni Simson (a piacon lévők 95%-a) 200 km-t sem megy el szerelés nélkül.


A maradék 5% amit becsületesen összeraktak (nem összetákoltak a sufniban) az el tud menni 1000 km-t is anélkül, hogy piszkálni kéne.


Maga az alkatrész amúgy nagyon olcsó, de ha veszel valami roncsot akkor az idő, amit a szerelésével töltesz majd nagyon drága lesz, illetve marha kellemetlen, mikor félúton széthullik alattad, mikor mennél valahova.

2013. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az #1 válaszadóval egyetértek a %-os arányban. Sajnos ha meg is veszel egy jó állapotú simsont, ki tudja hogy rakták össze, vagy hogy éppen ragasztva vannak a csapágyak/menetek a blokkban... A legjobb az, ha van egy nem túl lelakott, de nem is patent simson, aminek még jó a blokkja. Én is felújítottam az enyémet, eddig 600km-t mentem vele, de sehol sem hagyott még ott. (kopp-kopp) Na de a kérdéshez visszatérve, ha egy ilyen jól összerakott blokkot nézünk, 1000km alatt csak benzinre kell költened.


Szerintem. :)

2013. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én amikor az enyémet elővettem, tudtam, hogy meg fog állni, hallottam a hangján. Direkt kivártam, mert úgyis teljes motorgenerált akartam csinálni. Végül eltört egy tűgörgő, ezt bedarálta a dugattyú. Kellemetlen volt, mert messze voltam, de haverok kijöttek furgonnal értem.


Szóval ezt én vártam, ezért ezt nem is róttam fel a motornak. 13 ezer volt a teljes generál, igaz, kinézetre egy fillért nem költöttem. Így legalább nem kívánják meg mások. Kicsit csúnya, de én tudom, hogy megbízható :D

Szóval ez a generál tartalmazott úgy tűgörgőket, csapágyakat, tömítéseket, dugattyút, az ehhez szükséges hengermunkákkal (javítóméret lett csak fúrva, stb), meg egy új középsztender, mert az előző nagyon rossz volt már.


Aztán 1200 km-ig SEMMIT nem kellett piszkálni a motoron, utána elkezdett egyre nehezebben indulni, aztán egyszer lerohadtam esőben a szabadsághídon. Félretoltam, jött egy motoros futár segíteni, azt hitte, hogy beázott, de nem. Eltoltam, megnéztünk mindent. Szikra volt, rendben. Szétszedtük a karbit, megnéztünk mindent, találtunk egy hibát: a szívató egy kis tömítésdarabkája leesett, beszorult a szívatóba. Emiatt gyakorlatilag nem lehetett elzárni, folyamatosan nyitva volt. Azt hittük, megtaláltuk a hibát. Beindítanánk, nem indul. Beleraktam egy új gyertyát, elsőre beindult, húztam egy gázt, leállt, utána nem indult. Kondi halt meg, 500 forintomba került.


Azóta pöcc-röff, semmi baja nincs! Minden héten megyek vele egy 30 km-re lévő városba (Budapestről), kéthetente pedig kétszer is megteszem a távot, gyakorlatilag csak benzint kér.


Generál óta nem mértem "hivatalos" fogyasztást, a kopott motorral még generál előtt 4,9 liter benzinnel mentem 245 km-t. Ez pontosan 2 literes átlagfogyasztást jelent Budapest dimbes-dombos útjain (a vidéki útra gondolok, nem a belvárosira). Mindezt 60-as utazóval.

Éves biztosítás 5e Ft.



Jó motor ez, megtanít mindenre!

Most is csak azért akarom eladni, mert megvettem a nagymotoromat, fölösleges két motor.

2013. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3


Vidd fel a kiskondit az alaplapról az akksi mellé. :) Akkor nem fog meghalni, mert általában a nagy hő nyírja ki. Főleg az utángyártott kondikat. Nekem volt olyan kondi, amit megvettem, és már rossz volt.

2013. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Akkor az én simsonom csoda!

10ezer Km óta csak a berugó rugó tört el amit fél óra volt kicserélni.

http://www.youtube.com/watch?v=IN5i9W0wOTA

2013. jún. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a te simsonod olyan csoda mindig belinkeled ezt a fost mindenben ez a legjobb
2013. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!