Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel vagy benzines autó éri...

Dízel vagy benzines autó éri meg jobban akkor, ha nagyrészt városban közlekedek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a dízel kevesebbet eszik, de valaki azt mondta akkor éri meg csak ha hosszabb utakon használom. Városban inkább benzines.

Valójában így van ?

Vagy városi használatnál is jobban megéri egy dízeles autó ?


2013. máj. 31. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Városban egy dízel is megközelíti egy benzines fogyasztását, sőt akár több is lehet, na meg a dízelnek nem tesz jót a rövidtáv, nem tud rendesen bemelegedni, a turbó könnyen túlmelegedhet( tönkremegy ) és még sok más dolog miatt, nem ajánlják a dízelt városi, rövid távú utakra. Ha valamit rosszul tudtam, akkor majd valaki kijavít :D
2013. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Első jól mondja, rövidebb távokra inkább a benzines ajánlott.
2013. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk az igaz ,hogy a dízel alacsony fogyasztása hosszútávon valósul meg meg,ahogy az elöttem szóló is mondta városban is kevesebbet fogyaszt de nem túl nagy a különbség a benzines vagy a dízel motorok városi fogyasztása között.Mondjuk a kis dízel motorokat max 1.6 inkább városi használatra tervezték.
2013. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is max kisebb ccm-es dízelt vegyél városba. Pl a Fiat 1.3-as dízele, vagy a Renault 1.5-ese nem rossz. Amúgy a benzines jobb.
2013. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !
2013. máj. 31. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Na akkor hogy legyen egy ellentettje is az eddigi hozzászólásoknak.

A diesel és a benzines között legnagyobb különbség városban van. Nekem 1.7 isuzu diesel opel vectrám van (x17dt). Legyen az összehasonlítási alap ugyanez a kaszni, 1.6 benzinmotorral (x16szr).

Az én dieselem városban eszik 6.7 litert. Ugyanitt a benzines eszik 9 litert. Tehát városban a benzines jóval többet eszik.

Nézzük országúton 90 km/óránál. A diesel eszik 4.6-ot, a benzines eszik 4.8-at. Már szinte elenyésző a különbség.

És végül nézzük meg 120 km/óránál is. Diesel: 6.4, benzines 6.1 liter. Jelen esetben a benzines autópályán már jobban teljesít mint a diesel. Alátámasztáskén belinkelem a B vectra gyári könyvénel egy lapját.

[link]

Tapasztalatom szerint a diesel pont hogy városban sokkal jobb fogyasztásilag mint a benzines. Országúton egyenletes tempónál a benzines fogyasztása is hasonlóan barátságos tud lenni mint a dieselé.

Azt írjátok hogy a diesel városban megközelíti a benzines fogyasztását. Ugye csak vicceltek! Ha a saját kocsimból indulok ki, ami 1.7 td, 1300 kg, és 90 % városi hsználat mellett 6.5 litert evett most télen 100 km-en. Melyik benzinmotor jön ki ennyiből ekkora kaszni esetén.

Én főként városi használatra dieselt vettem, és abszolút nem bántam meg.

2013. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Még annyit hogy itt egy oldal ahol lehet böngészni, és rájöhet mindenki hogy a diesel kisebb fogyasztása a városi használat mellett érződik igazán.

[link]

2013. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvasgattam a témában, mert mi is autót akarunk venni, és az összegyűjött infók alapján arra jutottam én, hogy városban jobb a fogyasztása, de hidegen a motor jobban károsodik. Bár nem tudom, mert én dízelen tanultam vezetni, és az oktatóm az rendesen dicsérte.
2013. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Hideg motorról annyit hogy kb 4-5 kilóméter kell a kis köbcentis dieselemnek hogy üzemmeleg legyen. Látom lepontozták azt a válaszomat 51 %-ra (tehát ha minimálisan is de a többség nem pontozta le ☺) amiben azt taglaltam hogy a diesel városban produkál a benzineshez képest sokkal jobb fogyasztást. Engem nem zavar hogy lepontozták, azok szavazták le akik nagy valószínűséggel benzines autót vezetnek és sokat tankolnak, és ezzel akarják magukat meggyőzni arról hogy milyen jó döntést hoztak valamikor. Mivel itt kaptál már mindenféle választ ezért azt tanácsolom hogy nézz utána hivatalos oldalakon a fogyasztásoknak.

Mindezek mellett én egy kis ccm-es dieselt javaslok neked városi futkosáshoz. Egy 1.3-as, 1.5-ös diesel városban kijön 5.5 literből. Melyik benzines csinálja utána ugyanezt?

[link]

Nem azt mondom hogy corsát vegyél, csak példának linkeltem be. Az 1.3 cdti városban 5.9, az 1.0 benzines ugyanitt 7.3, az 1.2-es 7.7, az 1.4-es 7.8, az 1.6-os 9.1 liter. Ami még jó konstrukco az 1.7 DTI, városban 5.8 liter. Tudom hogy ezek gyári értékek, lehet hogy még rá lehet számolni valamennyit de az arányok ettől még maradnak.

2013. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!