Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy márka kasznijába belehet...

Egy márka kasznijába belehet rakni más márka motorját? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egyeztethető a dolog? És ha igen akkor a papírok körül mennyibe kerülnek? Két külön márkát összelehet rakni, és ha igen akkor sok költségbe kerül a dolog?

#tuning #kaszniegyeztetés #autó-íratok
2013. jún. 1. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de 100ezres tétel, meg nagyon sok munka oda befaragni egy teljesen más motort.
2013. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak gyártók, akik más gyártók motorját használják, így sok esetben simán át lehet építeni. De gondolom itt nem arról lenne szó, hogy egy 1.3 JTD motort rakunk az 1.3CDTI helyére egy Corsaba.
2013. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy audi A4 Quattro motort akarok rakni egy calibraba. Van Calibra ami 4x4 ugyebár, ezért gondolkoztam ezen :)
2013. jún. 1. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Legálisan esélytelen! De egyébként sem fog passzolni a váltó sem, és az elektronika sem. És akkor a felfogatásról még nem is beszéltünk. Plusz a futóművet is át kell gondolni.
2013. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A4 Quattro motor nincs szerintem. Olyan, hogy A4 Quattronak a motorja, olyan már van.

Leírták, sem a felfogatás, sem az elektronika, sőt semmi sem m fog egyezni. Bele lehet faragni, de kicsit költséges lesz.


Kíváncsi lennék arra, milyen motort gondoltál bele. Nem elég a 204 lovas C20LET?

2013. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Látott már a világ Ladát V6-os, V8-as motorral is vagy Trabantot Wartburg motorral de múltkor látta megy videót ahol a hülye oroszok csináltak valami motort aminek Lada Szamara motorja volt... lehetséges, talán p rendszámmal még forgalomba is hozhatod :)

Minden csak pénz kérdése..

2013. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Quattro a sebváltóra értettem. Mert ugyebár a motor nem játszik közre ebbe, a sebváltó osztja el az erőt/nyomatékot. A befaragás a legkevesebb, a legalizálás ami érdekelt. Elektronika is nehézkes egy kicsit, nem tudom mennyi alkatrészt kellene cseréljek ehhez. Tehát, körül 100e elegendő lenne a papírmunkára?
2013. jún. 2. 08:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 100k az kevés lesz a papírmunkára. Engedélyeztetni kell, meg kell terveztetni az átalakítást..bla bla..


Amúgy a másik kérdésre még nem válaszoltál, miért nem jó az Opel saját motorja a saját hajtásával?

2013. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy a calibrába 2.0 16v motor van benzines. És nagyon sokat fogyaszt. Az Audi viszont A4 1.9 TDI (Quattro <- motor+sebváltó kerülne át) 5,4-6 l/100km fogyaszt. Tehát Sokkal kisebb lesz a fogyasztás, körül 4liter/100km-rel lenne kisebb. Körül fél év még annyi se kell és visszahozná az átalakítás árát. Az papírmunka ami akadályt jelenthet, a többi elintézhető.
2013. jún. 2. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!