Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1988-as bmw 325i mennyit...

Egy 1988-as bmw 325i mennyit fogyaszt? Belevágjak?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, életem álma egy ilyen autó!

Suli mellett dolgozok!

Biztosítás és minden papírmunka rendben lenne! Tudnám fizetni!

Napi 15-20 km-t megyek, az havi maximum 500km!

A megmaradt pénzből kell fenntartanom, üzemanyaggal együtt, ami 30.000Ft!

Szüleim tudnak segíteni, minimálisan...

Az autó vásárlására 400.000ft ot szánnék és egyből cserélném a kopó alkatrészeket!

Erre lenne 120.000 ft-om, csak anyagárat kell fizetnem a szereléseknél!


Szóval belevágjak?


2013. jún. 1. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem igazán vennék már ilyen autót, oké hogy van megkímélt mint mindenből, de lehet pont nálad jönnek elő olyan bajok amiknél majd csak lesel hogy mennyibe kerül

Most így összeírni egyszerű, de majd ha ott lesz nálatok meglátod nem olyan fényes életet ígérő kocsi


Szerintem te is csak azért veszel Bmw, mint mostanában minden gyerek hogy felvágjál vele..:)

2013. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha felvágni akarna, akkor szerintem már inkább E36-ot nézne, nem E30-at.

Mennyit fogyaszt? Alapon olyan átlag 9-10 litert, ezért azon az 500km óvatosan járva is egy Deák Feri bácsit minimum elvisz.

Ha találsz egy nagyon jó állapotút, amire BMWt jól ismerő fanatikus szerelő is azt mondja, hogy ok, akkor belevághatsz. Amúgy ne, mert ki fogsz futni a keretből. Csak gondolj arra, hogy ha venni kell 2 garnitúra gumit akkor az élből közel 200 000. :)

2013. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia én is diák vagyuk és olyan szerencsés is hogy autóval rendelkezem, had adjak egy kis tanácsot

Ilyen kis távon üzemanyag szinten szinte(!) mindegy hogy most egy 2.5 benzinmotor van benne vagy csak hogy egy fiatalok körében népszerű motort említsek egy 1.9 tdi. Az a napi 15-20 km erősen városszagú ott még nem jön vissza annyira a diesel előnye, sőt valószínűleg hamarabb be is hányik valami mert nincs elég ideje bemelegedni, na de kicsit elkanyarodtam. Szóval igazából a motor méretével nem lenne baj, de készülj fel hogy 12 litert fog enni ( mielőtt idejön a sok bmw fan hogy " az én 340i-m 6ot eszik ha nyomom neki, ha meg nem akkor 2-t termel - az ilyeneknek üzenném hogy nekem is bmw-m van, de egy 2.5 motor városban 12 alatt nem nagyon fog enni forrásként nézd meg a spritmonitor.de-t). Amivel baj van az maga az E30. Mármint nem is a kocsival van baj, hanem a keretre amit rászánsz. 400ért 325i-ből csak leharcolt példányokat kapsz, és hiába van még 120-ad a javításokra az emberi hülyeség ( értsd: korábbi tulajok gányolásai) leküzdésére sokkal több pénz kell, tegyük fel hogy rohad a tornyoknál meg mondjuk a küszöbnél, csak annak a lakatolása és fényezése 50 fölött van baráti áron, futómű alkatrészek meg olaj és meg is van a 120. Aztán még a rejtett hibák, téligumid sincs, meg a nem olyan mérvadóbb de annál idegesítőbb hibák, pl lógó ajtókárpit, elromlott ablakemelők stb stb. Annak meg nincs értelme hogy veszel egy leélt szart csakhogy meglegyen az álomautód is, több lenne a lé mint a hús. Tapasztalatból beszélek vettem már egy leélt szart mert olcsó volt, és műhely is volt a megcsinálására nekem meg pénzem. De amikor újbúl és újból jöttek elő a rejtett, eddig nem észre vett hibák elment a kedvem tőle, belefárad egy ember, te meg ne törj össze magadnak egy álmot. Azt tanácsolom neked ( mint autós diáktársad) hogy ne vedd meg, tartsd meg az álmod és gyűjts még rá, hogy ha valóra válik az tökéletes legyen. 400-ból + költőpénz én vennék, vagy egy nagypapától egy 316i-t ha annyira vágysz erre a típusra, vagy ha még racionálisabb akarsz lenni akkor egy Opel Astra F-et szintén nagypapától, 400-ért olyat kapsz hogy még a fiad is örökölheti, ő elvan addig, kicsit rohad, de rendkívül megbízható és egyszerű

ha szeretnél bütykölni és kihasználni télen a hátsókerék örömeit akkor ladát( 1200, 1500, 2106, 2103, 1300) - 200ból kapsz 20 kilométerest nagypapától, és marad pénzed amit esetleg elehetsz az e30-ra, kicsit sokat eszik de szerzel vele kis szakértelmet és szépen meglehet csinálni( [link]

van még a tipikus hármas golf, igazából kicsit rohad de megy teszi a dolgát, olyan semmilyen autó, nem lenne vele sok bajod ( ha elgondolkozol ezen, javaslom hogy a sedan valtozatat vedd meg a ventot- azt annyira nem ismeri a sok friss jogsis hülyegyerek csak annyit tudnak hogy a tdi meg a golf az autó minden más egy fosch, tisztelet a kivételnek)

suzuki swift: olcsó, megbízható, keveset eszik, jól megy, ideális első autó - mondják rá hogy nem biztonságos de egy 19-huszonéves diáknak ez mióta szempont ne gyártsuk a kamukifogásokat, apukád ezzel érvel ellene még elhiszem csak-csak

Honda Civic - ha nem egy hülyegyerektől veszed olyan lesz mint egy kutya - megszereted és egy életen át kitart melletted, nem nagyon rohad, nagyon megbízható, nagyon jól megy szépek ( [link]

Amiket leírtam azok tipikus első autók, és nem véletlenül, mind olcsó, olcsón fenntartható, megbízható, és mindegyik nyújt valamilyen fajta élményt, remélem tudtam segíteni és legalább annyiban hallgatsz rám hogy csak később veszel egy e30-at több pénzből ne törd szét kérlek az álmod!

2013. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

semmi kepp nem vennek 25 eves autot, akarmilyen marka is legyen.Kiveve persze ha nem akarod hasznalni, csak leprakolod a garazsban, szerelgeted stb es megvarod hogy antik legyen.Meg ugy alatalaban 10 evesbel idosebb autot nem vennek, hacsak nem olyan olcso, hogy szinte utanad dobjak.Latom ezeket a szetrozsdasodott vackokat az utakon, amik igazabol csak a forgalmat akadalyozzak, mert ha nagyobb segesseggel belehajtna veletlenul egy katyuba akkor alurol ketteszakadna az auto, vagy az ajtaja esne le.Nem szoktam karomkodni, de ha sikerul egy ilyen moge beragadni amikor eppen sietnek komolyan felforr az agyvizem.

Szoval akarmilyen jol is nez ki esetleg kivulrol, ez az auto akkor is 25 eves, es lehet,hogy epp ott van szetrohadva ahol te nem latod.Ha most meg nincs penzed egy rendes bmw-re inkabb vegyel valami olcsobbat helyette, es nehany ev mulva majd megveszed almaid autojat, sot akkor mar lehet,hogy nem is a hasznalt autok kozul fogod kivalasztani.

Ha az osszes almunk beteljesedne 20 evesen, mi lenne az ami a kesobbiekben motival? :D

2013. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezzel nem teljesen értek egyet, hozok inkább egy ellenpéldát. Havernak volt egy W126-os Mercije, ami rohadt már pár helyen. Hozott be kintről egyet, amin egy helyen volt rohadás, a hátsó szélvédő alatt egy 5*3 centis sávban. Láttam 0-ra lebontva a kasztnit, mielőtt a fogtündér átvarázsolta az alvázszámot, sehol nem volt rajta rohadás.

Ez tavaly volt, a W126 gyártását pedig 1991-ben fejezték be, a donor autó ha jól emlékszem '88-'89-es volt. Akkoriban is már volt megfelelő korrózióvédelem. Ki lehet fogni 20-25 éves rozsdamentes autót is akár, csak ritka.

2013. jún. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!