Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 ütemű robogókhoz kell...

4 ütemű robogókhoz kell motorolajat venni? Milyen olajat kell benne cserélni ha kell és milyen gyakran? (Váltóba, vagy hajtőműolaj)

Figyelt kérdés
Valaki, ezen az oldalon ezt írta a két ütemű és négy ütemű motorok összehasonlításakor: Maximum 3-3,5 litert eszik. Maxon húzva neki nincs üveghangja. Tankolásnál nem kell az olajat beleszámolnod. Netán elromlik az olajszivattyú és megszorul.

2013. jún. 2. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen kell hozzá olajat venni és cserélni is kell. Pont mint kocsiknál. Az, hogy mikor kell cserélni és mennyi litert és milyet azt a gyártó adja meg, de te típust sem írtál.
2013. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedből az derül ki hogy fogalmad sincs a dologról. Légy óvatos mert a váltóolaj mindkét motorban van de a négyüteműben motorolaj is van a kétüteműben nincs. Azaz vagy a benzinbe keverik vagy külön tartályba töltik s szivattyú adagolja de azt mivel elfogy nem cserélik hanem utántöltik. Érdemes lenne keresned valakit aki ért hozzá.
2013. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
honda dio af63 asszem 2010 importált
2013. jún. 2. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:

hy!

Négyüteműnél beleteheted a 10w40 is suzerintem,és szezononként érdemes cserélni,gyertyát is érdemesebb időközönként cserélni.

2013. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2500-3000 km-enként cseréld, és mivel alig 4 deci kell bele,(ha jól emlékszem) illene valami márkás 5w40-et tenni bele szerintem, ha sokáig jó állapotban akarod tudni.
2013. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de kenőolaj nem kell bele?
2013. jún. 3. 16:27
 7/11 anonim ***** válasza:

szerinted én miről írtam? -.-"

4 ütemű motor nem üzemanyag kenésű, azért nem is fogyaszt olajat (jó esetben) a blokkba beletöltöd maximum szintig, nívóval ellenőrzöd, azán néha pár 100 km-enként ránézel nem-e fogy, ha evett belőle utánatöltesz és annyi, a benzinbe nem kell olaj...

2013. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kenő olaj az külön van!

Ha váltós lenne a géped akkor nem volna para mert amit megveszel,mondjuk 10w40 et és beleöntenéd akkor ugyan az az olaj keni a váltódat a kuplungodat is egyben,mivel hogy robogóról beszélünk így sok dolgot nem kell kennie a 10w40nek.Külön van még egy olaj leeresztőd a robogód blokkjának a hátulján ott a hajtóműolajat szokták lecserélni.

2013. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha 10w40-el kennéd a váltót nem lenne hosszú életű, ráadásul ragadna és csúszna tőle a kuplung... hajtóműbe 75w90 vagy 80w90 kell, de azt nagyon ritkán kell cserélni a motorolajhoz képest
2013. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gazsi312 válasza:
én is érdeklődnék hogy a polymobil négyütemű robbanómotoros kerékpárhoz megadott repsol 15W50 4T olaj helyett agip eni i rider 15W50 motor olajat vettem és tettem bele és nem tudom hogy ez jó e bele
2019. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!