Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz, ha a BMWt bömösnek hívom?

Gáz, ha a BMWt bömösnek hívom?

Figyelt kérdés
am honnan jött ez a név?xd
2013. jún. 2. 23:24
1 2
 1/13 aspikami válasza:
0%
Ööö... (Első reakció): What the Fuck? De most komolyan ki hívja még így?? Azt én is szeretném tudni, hogy honnan ered ez xD Vagy ez vmi tájszólás? Csak mr3 én is vidéki vagyok, de ilyet még nem hallottam. :D
2013. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 aspikami válasza:
mert*
2013. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 stalkerboss válasza:
40%
Mifelénke a ferrarit úgy hívtuk mig-e nem tudtuk meg nevít hogy:húúj de fürge mi votte e ez.
2013. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
sztem menő.xd
2013. jún. 2. 23:42
 5/13 anonim válasza:
Én már hallottam, szerintem nem gáz, inkább vicces.
2013. jún. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Rengetegen így hívják, van amikor én is...
2013. jún. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sinead ***** válasza:
az a gáz, amikor tájszólással mondják, hogy béjjemmvéé..
2013. jún. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gomzoli ***** válasza:
Süldő koromban "Bömbi" volt a "menő" kifejezés, főleg a gagyituningolt repedtfazék-kályhacsőkipufogós panelpresztízs példányokra.
2013. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz,sokan így hívják erre felé is.Én kevésbé használom,inkább kimondom rendesen.
2013. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor most a lexikonból (a legtöbbet írták előttem):

Lazának tűnni akaró magyar: bömös, bömi, bömbi, bömci

Magyar parasztok: bééjjjemvéé (az "é", és a "j" betűk számából lehet következtetni a paraszt lakhelyének a legközelebbi várostól való távolságára, vagy hogy honnan költözött be a termőföldekről)

Angolok: beemer, bí-em-dábljú (ez fonetikusan volt, ők kiemelik, hogy nem sima, hanem dupla v van a rövidítés végén, ami ugyebár a Bayerische Motor Werke első betűiből áll össze)


Majdnem minden márkának megvannak az ilyen becéző, vagy gunyoros változatai, de én mindet utálom. A Suzuki legyen Suzuki, a VW az VolksWagen, és így tovább.

2013. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!