Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fiatalok miért nem szeretik...

A fiatalok miért nem szeretik a choppereket/cruisereket/bobbereket?

Figyelt kérdés
A 20-tól olyan 30 évesig korosztályra gondolok. Nálunk ahogy nehéz a sportmotor az Isten. Meg néhányuknál a cross/enduro mocik. Aztán kész. Elvétve látni fiatalt chopperel! Szerintetek miért?
2013. jún. 4. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Mert csúnyák, gyengék, undorító hangjuk van.
2013. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

sokan öregesnek tartják ezt.

Én 14 éves korom óta imádom a choppereket. Abba az időbe kezdtem el nézni Discovery csatornán az Orange Country Choppers sorozatot. Nekem tetszett az ahogyan összerakják az egyedi gépeket, és imádom a hangjukat is.

Néhány napja láttam egy háborús időkből származó choppert amit még a szomszédom szerzett apró pénzért és tervezi hogy felújítja. Ahhoz képest hogy ősrégi darab nagyon jó hangja van és megy mint a rakéta, de csak annyit csinált meg rajta hogy alkalmas legyen a forgalomba. Aztán jön a szépítés.

Nekem is volt egy kis chopper féle motorom még nagyapám vette nagyon régen. Annak a benzintankját kellett megfoltozni meg a fékpofákat cseréltük ki. Az nagyon szépen ment akkor de mivel akkor még nem volt jogsim motorra egyáltalán, akkor csak a telkünkön járattam a gépet. most meg hogy van is rá jogsim meg minden, most nincs alkalmam használni, mert dolgozok, meg csinálok jó pár dolgot még és a nagyapámék telke ahol van a gép az 250-km-re van innen, hazahozni is nehéz lenne mert utánfutó kéne hozzá, az meg sajnos nincs, meg amúgy sem lenne időm megcsinálni, mert sajnos kell mit csinálni rajta mert már sok helyen rozsdásodva van. és 3 éve nem lett beindítva sem.

Nekem tetszenek a chopperek, tervezem hogy egyszer vagy építek egy kisebb fajtát, vagy veszek egy régit és azt felújítom.

De majd idővel.

2013. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
mert a chopper és társai semmire nem jó turázni enduro és túramotor terepre cross és enduró aszfaltra pedig sport és supermoto
2013. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok és szívesen megnézem a gyorsasági motorokat, de menni inkább chopperrel vagy túrával megyek szívesen. Nekem meg a sportmotorok nem igazán jönnek be már csak azért sem, mert nem lehet kihasználni csak pályán, ami elég drága. Bár egy úra a nevéből adódóan is jobb túrázni, jobban pakolható és hosszú úon kényelmesebb, azért a choppereket is szeretem. Bár a legerősebb amivel eddig mentem az egy 500-as Honda volt, 50 lovas, de az is nagy élményt nyújtott. Nyáron tervezem megcsinálni az A2 jogsit és Hollandiából hozok be egy choppert, mer kint nagyon olcsók és jók is. Ami itt 4-500ezer, az kint max 200ezer és a regadó csak 15-25 ezer, azon felül csak a behozásnak van plusz költsége, de legalább le lesz tesztelve és túrázok is egy pár napot, meg eljutok külföldre :D
2013. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem azért nem jönnek be mert kell hozzá egy életérzés is, nem úgy van az hogy ráülök kitámasztom a nike cipős lábamat, aztán megyek, az ilyen motoroknak kultúrája van amihez úgyis kell öltözni, és nálunk valószínű furcsállóan néznének egy 18 évest 3000ccm-s motorral :)

Na meg sebességről nem beszélve, ezeknél a nyugodt utazás a hangsúly, míg a gyorsaságiaknál a sebesség na meg a lehető legtöbbel menni vele amíg biztonságos az útvonal

20/F

2013. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert öreges.:) Kényelmes (is lehet), van egy stílusuk, dübörgő hangjuk, de nekem nem való, az fix. Most gyorsaságim van, de a kövi mocim tuti supermotyó lesz.


Szóval szerintem azért nem járnak a fiatalok chopival, mert fiatalok, az öregek, meg azért mert öregek.:) (Ezt jól megmondtam!)

2013. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Én 29 vagyok ,de mindig is choppert szerettem volna, szeretem a kellemes csattogását a nagy V2-esnek, csak sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, talán egyszer.
2013. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem korfüggő. Van, akinek ez jön be, van, akinek az. Felénk pl egész sok chopperes/cruiseres van. No ne csoportokban vonuló Harley-sokra gondoljatok, de azért egész sokan szoktak lenni az utakon. És nem csak az idősebb korosztály.


Valóban, ehhez kell egy életérzés is. És nem mellesleg ezek a motorok nagy ccm-ben az igaziak, ahhoz meg azért kell a zsé.


Én is szívesen ülnék egy ilyenen, de max 250-esre telne. Az meg nem az igazi.

2013. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
53%
Én kapásból 34 fiatalt meg tudok nevezni,akik napi szinten choppereznek. És az csak a budapest chapter.
2013. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én fiatalként bírom a kissé szolidabb choppert és számomra a motorozás nem abból áll, hogy 250el száguldok
2013. júl. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!