Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a motor vízhőmérséklete a...

Ha a motor vízhőmérséklete a visszajelzőn 75-80°C körül mozog, de a motorolaj hőmérséklete 90°C stabilan, mennyire probléma, hogy nincs meg a vízhőmérséklet is 90°C?

Figyelt kérdés
A termosztátot, vízhőfokjeladót is cseréltük. Mind emellett egy szerelő azt mondta a 75-80°C az üzemi hőmérséklet, ami tudtommal 90°C pedig. VW Golf mk3 GTi-ről van szó.

2013. jún. 5. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

a 90 fok nem feltétlenül szentírás

az új autókban pl. már nem a 70-90-110 skála van, hanem 80-100-120 és a 100fok a normális


ha a szerelő azt mondja, hogy a 80 jó, akkor biztos úgy van

2013. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A viz hőmérséklet addig megy föl amig a termosztát engedi,tudtommal többféle variácioban vannak.De az olajhőfok szerintem mindig egy kicsit magasabb szokott lenni.
2013. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: kresz könyvben is úgy tanultam még annó, hogy 90 a normál. Nekem 70-90-110, szóval amint gondolom nekem a 90 a jó, csak a szerelő lusta volt szerintem, azt mondta optimális hőmérsékletnek, amit éppen mondtam hogy hány fokos a motor.

Másodiknak: köszi, hogy írtál de ezeket tudtam. 87 fokos a termosztát benne am.

Én ezzel egyébként arra a kérdésre akartam rávilágítani, hogy a lényeg az olaj 90 fok meg legyen, és akkor nem kopik a motor. Úgy értem ennek a hőmérséklete a fontosabb, nem?

2013. jún. 5. 18:48
 4/4 Shake it baby válasza:
Nekem is MK3 Golfom van, az enyém is ilyen értékeket jelez. Nem kell aggódni, ha motorolaj hőmérséklet 100 C alatt van jó a hűtés. A motornak a 85-95 C a legjobb fogyasztás és működés szempontjából. Ennél a típusnál is!!
2014. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!