Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért a W124-et mondják...

Miért a W124-et mondják utolsó Mercedesnek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy az utána levők nem voltak olyan jók,de az első SLK szerintem teljesen igazi Mercedes volt.


[link]



2013. jún. 8. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó?! Mért, bezárják a gyárat? Én erről még nem hallottam.
2013. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

# 1

Hogyhogy nem hallottál rajta. Itt egy link, ezen írják. Mondjuk máshol én sem olvastam.



http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__444..

2013. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Nem is olvashattad, mert csak mondják :)
2013. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy a gyakori kérdéseken mit írnak nem perdöntő. Se a márkák tekintetében se a homi kérdésben. De az biztos hogy a W124 után készült kocsik már nem feltétlenül a tartósság jegyében készültek. Nem voltak az alkatrészek túlméretezve annyira mint régen több olcsóbb de emiatt kevesebbet is bíró anyag épül bele. Ezt sajnos minden Mercedes tulajdonos érzi csak nem beszél róla. Tehát a régi veszel egy mercit s bír legalább 25 évet már nem igaz.
2013. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, hogy így értve "utolsó"!

Ez mindennel így van. Nem is csak az autókkal, bármivel amit veszel. Ma már semmit nem építenek olyan masszívra, tartósra mint mondjuk a 70-es, 80-as években.

Ezt hívják fogyasztói társadalomnak.

2013. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

A W126-ra mondják inkább. Valahol jogosan is.


A W126-os Merci abban valóban különleges, hogy előtte nem tudtak még olyan jó kocsit építeni mert nem állt rendelkezésre a szükséges technológia. Utána pedig már azért nem tudtak mert a költséghatékonyság és egyéb más dolgok megkötötték a mérnökök kezét. Amikor a W126-os készült még az "örökéletű mechanikába vetett hitt" élt a mérnökökben! A W126-nak minden porcikája a tökéletességről és a tartósságról szól. Tényleg arra törekedtek benne, hogy a lehető leghosszabb ideig lehessen üzemben tartani. Ennek érdekében rengeteg olyan apró részletmegoldást alkalmaztak ami a tartósságot szolgálja. Csak egy példa: az utas oldali tükör elektromosan állítható mivel ha mechanikus állítást alkalmaznának a sofőr nem érné el kényelmesen. A sofőr oldali tükör viszont már mechanikusan állítható, mondván ezt úgyis eléri kényelmesen és ezzel megszüntetnek egy elektronikus hibalehetőséget. Ennél a kocsinál tényleg gondoltak mindenre.

2013. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a Mercedes az Mercedes...akármelyik..


..jó, néha mellényúltak, de körül kell nézni a világban..


merci...merci..merci..


a w124 után történt egy nagyob váltás...(előnyére a mercinek)


...mert az az autó, a többi vas..

2013. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az osztályra gondolnak.

Az E osztály utolsó igazi mercije.

Utóda a W210 rohad és mindig tönkremegy,a W211 ami utána jött,még gyalázatosabb.

C osztály-W201

S osztály-W126

Amik ezek után jöttek,mind problémás kocsik.

Az SLK kicsit más világ. :)

És nem a külsőre vonatkozik az utolsó mercédesz!

2013. jún. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!