Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Este városban elég a helyzetje...

Este városban elég a helyzetjelzőt bekapcsolni? Valamint napsütéses időben országúton?

Figyelt kérdés
Sajnos elég rossz a töltése az autómnak, ezért szoktam csak helyzetjelzőt kapcsolni városba, ahol ki van rendesen világítva az út. (persze ha rendőrt látok rákapcsolom rendesen a lámpát:) ) Csak olvastam, hogy akinek van az autójában DRL, azzal lehet menni nappal országúton pl, és nem világít erősebben szerintem mint a helyzetjelző. A hátsólámpák ugyanolyan erősen világítanak nálam helyzetjelzővel mint tompítottal, ezért az nem hinném hogy problémát jelentene a mögöttem haladónak. szemből pedig lehet látni az autót messziről, hogy ki van világítva ugygondolom. Ezért büntethet a rendőr, ha csak helyzetjelző világít? Mennyire büntethet ha igen? És pontosan mikortól büntethet, hogy nincs felkapcsolva világítás? én mindig a szembe forgalmat figyelem, amikor már mindenki világít kb, akkor szoktam én is felkapcsolni.

2013. jún. 4. 20:21
 1/9 Sinead ***** válasza:
onnantól kell világítanod, ahonnan már nem látsz rendesen. nem elég a helyzetjelző, javíttasd meg mihamarabb
2013. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ugye csak viccelsz, hogy a helyzetjelző olyan erős mint a drl? fényévekre van egymástól


amúgy meg lakott területen kívül kötelező a tompított (vagy drl), lakott területen belül meg sötétben

2013. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire bírságol a rendőr?

Ha az országúton nem vesz észre egy kamion, akkor nem ez lesz a legnagyobb gondod! Ha szar a töltés, akkor ne használd az a talicskát, vagy vegyél egy pár DRL-t, szereld fel és használd azt, annak a fogyasztása csak a töredéke a fényszóidnak!

2013. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha biciklivel defektet kapsz az első kerékre, akkor nem foltozod be a gumit, hanem hátsó keréken egykerekezel, mert jó az úgy. Ez is egy hozzáállás.

Meg kell nézetni autóvillamosság szerelővel, azért a világítással nem kellene látszani, amit tompítottal meglátsz, helyzetjelzővel nemhinném, és az lehet akár egy gyerek is.

Tudod, a látni és látszani elv sem hiába van, nem is olyan buta ember a kitalálója. Amúgy meg magyarázd el a rendőrnek ha megfog, hogy azért nem kapcsolsz tompítottat, mert szar a töltésed. Értékelni fogja, abban biztos lehetsz.

"szemből pedig lehet látni az autót messziről, hogy ki van világítva ugygondolom"

álló autóra elég is a helyzetjelző, csak ha te mozgásba vagy, akkor enyhén zavarod vele autóstársaid, akiknek kifolyik a szeme, hogy észrevegyen téged.

2013. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Közlekedésbiztonság a rovat, de semmit nem kérdezel a biztonságos közlekedésről. Nem vagy vele egyedül, mindenki a rendőr miatt aggódik.

De hát halottaktól nem nagyon szoktak bírságpénzt szedni.

Nem arra kellene gondolnod, hogy veszélyes így közlekedni?

Tudomásom szerint már lakott területen belül is kötelező a nappali menetfény vagy a tompított, de ebben nem vagyok biztos.

Abban viszont igen, hogy lakott területen kívül kötelező a tompított (nappali menetfény viszont tilos). Lakott helyen belül meg kötelező rossz látási viszonyok között. (Tehát nem sötétben, mint előttem írják.)

Természetesen sötétben is, de szürkülettől napfelkeltéig, illetve esőben, de ha csak be van borulva akkor is. Ködös időben szintén világítanod kell (lakott helyen MINDIG tilos a ködfény)

A világításnak ilyenkor nem az a célja, hogy te lás, hanem az, hogy mások időben észleljenek.

Ez még élénk UV sárga autó esetében sem árt, de nagyon sok autónak olyan a festése, hogy tiszta, szép időben is nehéz észrevenni.

2013. jún. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Lakott területen kívül, jó látási viszonyok mellett elegendő a DRL. Amelyik autón nincs, ott kötelező a tompított. Lakott területen belül csak rossz látási viszonyok között kell a tompított, viszont a helyzetjelző nem elég.
2013. jún. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
5: kis kiegészítés, lakott területen sem tilos a ködlámpa, ha a látási viszonyok indokolják.
2013. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Abban viszont igen, hogy lakott területen kívül kötelező a tompított (nappali menetfény viszont tilos)


ezt kérem senki se vegye komolyan...

2013. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

5. ha van jogsid, akkor kezdd el rituális módon megsemmisíteni!


Ez a kedvencem: "lakott területen kívül kötelező a tompított (nappali menetfény viszont tilos)"

Ezt ugye te sem hiszed el, mert nagyon nem így van! (Bár lassú járművekre igaz, ha traktoros vagy, akkor megkövetlek!)

2013. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!