Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen tanáccsal látnátok el...

Milyen tanáccsal látnátok el friss jogsisként?

Figyelt kérdés

Ma hivatalosan is megkaptam a jogosítványom!

Voltam vezetni is ma, és nagyon élveztem itt a kisvárosban, csak ugye a szomszéd város már forgalmasabb (Debrecen) na és ott sok a lámpa, a kapkodó figyelmetlen emberekről nem is beszélve.

Nekem annyi a problémám főleg a lámpákkal hogy diseles autóval tanultam meg vezetni, és nekem kicsit nehezebbnek tűnik a benzines autónk.

Sokszor lefulladok, de már ígyis ügyesebb vagyok mint az elején, ugyanis jogsi megszerzése előtt gyakoroltam kihalt úton, itthon az udvaron, ma ahogy mentem is elég jó volt.

Egyszer fulladtam le a lámpánál. És nem nagyon akarok bénázni, vagy figyelmetlen valaki lenne a hátam mögött és belém jönne az nem volna túl jó!



Na ezen kívül valami tanács??



20/L


2013. jún. 11. 21:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Na meg attól is félek hogy pl sávváltásnál nem engednek be, és magam mögött meg állna a forgalom. Lehet hogy csak beparáztatom magam előre, de hogyan kezeljem az ilyesmit?
2013. jún. 11. 21:39
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Vezess sokat, de csak ésszel, eleinte óvatosan és akkor nem lesz gond. A rutint csak vezetve tudod megszerezni.

Kellemes vezetést, vak rendőrt és gumifát :D

2013. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Talan egy kicsit raaggodsz, ne vonzd be a rosszat :) annyit javasolnek csupan, hogy ne idegesitsd magad azon hogy "tartsd a lepest" a rutinosokkal, meg ne stresszelj ra hogy nehogy feltarts valakit aki menne, addig ereszd magad amig biztonsagban erzed magad, a tobbiek ha olyan nagy kiralyok ugy is megoljdak hogy atjussanak rajtad, de az senkinek nem hianyzik hogy a megfelelesi kenyszered miatt olyan sebesseget valassz ahol mar nem tudsz ura lenni teljesen a korulotted levo dolgoknak aztan pont kilep majd valaki eled, stb... idovel ugy is megjon a rutin aztan megbatorodsz kicsit, addig meg nem baj ha nem vagy alain prost!
2013. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Eleinte a kvárosban vezetgess, óvatosan szabályokat betartva, otthol meg gyakoroldd a kuplung kezelését kicsit felengeded, megpróbálod csúsztatni!!!
2013. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

jaj istenem most őrülök meg, nem tudom mit csináljak? Menjek-e be holnap autóval?


Kb fél óra az út, és vannak lámpák, meg kell sávot is váltanom.


Mit csináljak?

2013. jún. 11. 22:11
 6/22 anonim válasza:

Képzeld, én vettem most egy autót úgy, hogy előtte 12 évvel tettem le a jogsit, azóta sem igazán vezettem.

Most megújítattam és egyből egy Ignist vettem. Jövőhét elején hozom haza. Én is be vagyok tojva, főleg, hogy még egy kreszkönyvet sem vettem.

2013. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ó szegény, de gondolom menni fog vagy nem???

Mondjuk talán velem az a baj hogy annyi rém hírt hallok, látok és már előre magamat emésztem!

Sok sikert neked is! :) Majd írd meg légyszi hogy sikerült, és addig simán csinálj kresz teszteket, mert testvérem meg párom pl vezetnek egy ideje de mikor kresz teszteztem velük akkor "megbuktak" a teszteken.

2013. jún. 11. 22:22
 8/22 anonim ***** válasza:

azért az emberek nem olyanon hogy csak így nemfigyelnek és belédmennek, de az belemegy abba is akinek 20 éve van jogsija.

sávváltásba mi nem megy? index ki, aztán gondolom úgy tanították hátrapörgés, vagy tükörből is lehet nézni, de ha még kezdő vagy azt nem ajánlom, valaki csak villant és beenged, nyilván azt nem fogom mondani ha nagyon nem engednek be, kicsit utalj rá, hogy bemennél, mert akkor hamar betétlapot töltesz.

autó kezeléshez meg annyit hogy gyakorolni gyakorolni, elindul megáll, és ezt sokáig, ha beülök egy olyan autóba amit nem vezettem, 2-3 alkalommal én is megcsinálom, elindulok, annyi hogy egybe felengedem a kuplungot, megállok, és nekem annyi elég hogy úgy érezzem a kuplongot, hogy nem lesz gond vele közlekedni, utána meg az első pár percben teljesen megszokod, nyilván kezdőként ehhez több idő kell

2013. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond, gyakorolj eleinte a kisvárosodban, ha nagyon nem vagy biztos magadban, hogy megszokd a benzinessel az elindulásokat, aztán jöhet a nagyobb falat. Én naponta több mint 70 km-t megyek, nagyrészt Pesten, hidd el, nem kell betojni a sávváltásoktól, használd a tükröt meg az indexet és menni fog az. Ha félsz és van rá lehetőség, akkor minél előbb ejtsd meg a sávváltást és ne az utolsó métereken próbálj meg mindenáron átmenni a másik sávba, mert abból nem fog jó kisülni. Vannak hülyék az úton, de a többség azért beenged és figyel. Akár egy T-betűt is kiragaszthatsz a kocsira, hogy lássák, hogy kezdő vagy, akkor jobban figyelnek rád, legalábbis én jobban figyelek az ilyen kocsikra és megértőbb vagyok velük.


Sok sikert, aztán majd írd le, hogy autóval mentél-e végül és hogy sikerült :D

2013. jún. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Lámpánál egyenlőre ne tedd üresbe, gyilkold a csapágyat, amíg rá nem érzel. Tehát amikor sárgul a lámpa, pörgess bele kicsit, alapjárat melegen 800rpm ez néha kevés, pláne, ha kicsi benzines a kocsi. Tehát kicsit, elég 1500-ig és óvatosan enged rá a kuplungot. Ne aggódj, nem fognak beléd menni, féltik ők is a technikát:) Sávváltásnál index ki, nézz bele a tükörbe, látni fogod, hogy aki melletted van tartja-e a tempót, vagy éppen előzne, ha előz, akkor megvárod míg befejezi a manővert, majd mehetsz. Holt térre nagyon ügyelj! Ha nem vagy benne biztos, kicsit fordítsd a fejed abba az irányba, perifériából azt is látni fogod.
2013. jún. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!