Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H rángatás. Mi...

Okynoa kérdése:

Opel Astra H rángatás. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Opel Astra H Caravan kocsink.

Z17DTH motorkóddal.

Februárban volt cserélve a kettős tömegű lendkerék és a komplett kuplung is. Már előtte is jelentkezett ez a hiba.


A problémám a következő:

Ha tartom például a 2000/min fordulatot harmadikban és elveszem a lábam a gázpedálról, majd vissza, hogy gyorsítsak, akkor erős rántás érződik.

A fordulatszám mérőn is látszik az a kicsi visszaesés, majd emelkedés.

Ha nagyon (nagyon) lassan emelem fel a lábam, akkor csak kicsit ránt.

Sajnos fordulatszám függő is ez a hibajelenség. Van hogy nagyon ránt, van, hogy észre sem lehet venni.


Ha gyorsan egymás után megjátszom, akkor még valami csattanó hang is hallatszik.


Mi lehet ez?

Kaptam már olyan választ, hogy ez a motorfék, ez ilyen, de szerintem nem kellene ilyennek lennie.


Továbbá szerintem összefüggésben lehet a kormányommal, aminek az a problémája, hogy felfelé mozgatva kotyog kicsit.


A pedálozáskor néha érződik a kormányon is egy kis ütés.


Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 12. 14:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!