Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy van ez a radarblokkolós...

Hogy van ez a radarblokkolós dolog? Csak akkor büntetik, ha a kocsidba bekapcsolva találják?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, betiltották az olyan eszközök használatát, amivel megakadályozni tudjuk azt a tevékenységed, amivel állambácsi zsebét évente 30milliárddal bővítjük.

Viszont ha jól emlékszem, épp a tévében volt egy riport erről, hogy tényleg tilos a blokkolók használata, viszonyt, hogyha a be- és kikapcsoló gomb a műszerfalra van szerelve, és azt gyorsan kikapcsoljuk, akkor ez esetben nem bizonyítható, hogy az eszközt tényleg használtuk!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hogy is működik ez?



2013. jún. 12. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem gondolhatod komolyan, hogy ennyivel ki lehet játszani, hogy kikapcsolod :)

A blokkoló tiltott, nem lehet beszerelve, sőt forgalmazni is tilos. Örülj neki, hogy az előrejelző legális maradt! Az is nagy dolog, sok országban tiltják azt is. Vagy menj a megengedett sebességgel :)

2013. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A KRESZ + btk is tiltja
2013. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Lényegtelen, higy be van e szerelve vagy sem.


"KÉK fény" sem lehet nálad. Senkit nem érdekel ha be van csomagolva az sem.

2013. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"amivel állambácsi zsebét évente 30milliárddal bővítjük. "


Én nem gazdagítóm mert nem hajtok!

Ha te igen akkor meg megérdemled. Szabályosabban kellene közlekedni. Nem azon kellene gondolkodni, hogy hogyan lehetne a rendőrök eszén túljutni. -NEm mintha érdekelné egyébként őket szolgálaton kívül.- Hanem azon kellene elgondolkodni, hogy talán így kevesebb az esély egy balesetre amit lehet te okozol!!!


68-69 km/h körül adnak nagy összeget lakott területen belül. Minden kmóra csal, kevesebbet mutat - kivéve a hitelesített -. Tehát legalább 70 km/h felett kell menned, hogy nagyobb csekket adjon a yard. Onnan meg mindenki megérdemli.

2013. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Annyira bírom, mikor ilyen hétvégi sofőrök ideírkálnak, akik mayimum hétvégente veszik elő a suzukit, hogy lemenjenek vidékre a mamához. És hétvégén meg csinálják sorra a balesetet...

Ember, én naponta 200-250 km-t vezetek, néha eléri a 300-at is bár az ritka, de szerintem mikor érnék én haza a családomhoz, ha nem taposnám meg a gázpedált..

Annyira irritáló mikor ilyenek idaírkálnak, hogy "hajts lassabban, ha megbüntetnek megérdemled". Valakinek a gyerekekkel is lenni kell, mert talán engem is ismernie kellene a gyereknek.

Tilos a kereskedelem vele? Hol élsz ember? Üsd már be a google-ba, hogy "radarblokkoló". Ha erre nem jön ki 8 olyan találat, ahol ilyeneket forgalmaznak a 100ezres kategóriától a fél milliósig, akkor elásom magam.

Mellesleg, 25 éve vezetek, egy balesetet nem okoztam még, de számos ilyen hétvégi szemüveges sofőr szállt belém hátulról a lámpánál, akiknek legszívesebben levertem volna most tavasszal is a fejét a helyéről, mikor a 2 hetes 17 milliós audimba szállt bele 50-el.

2013. jún. 16. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
akinek 17 milliós autóra futja, azt nehogy már sajnáljam...
2013. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: Valamit benéztél, mert olyan nincs hogy radar blokkoló... Lézerblokkoló van illetve radardetektor. A sebességmérés lehet radaros ill. lézeres elven, ez két külön dolog. De amúgy betiltották a lézerblokkolókat, tehát illegális használni és birtokolni is. A radardetektort továbbra is használhatod, de az semmit sem ér lézer ellen.
2013. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bajer ***** válasza:
Amíg engedélyezve volt a blokkoló, addig az volt a helyes használati mód, hogy amint blokkolta a radarjelet, lassítani kellett és kikapcsolni az eszközt. A jardnak elég ha ott nem száguldasz ahol mérnek. Utána blokkoló be és vissza 2, parketta. Amúgy meg...a bírságra már tényleg nem futja? Láttam olyan Porsche terepjáróst aki főúton ment vagy 150-el, jard megállította, gondolom sárga csekket kapott, aztán újra 150-el, újra lemeszel, megint sárga csekk. Ez lehet a szokásos útiköltsége a terepjárósnak.
2014. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!