Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul be a simsonom,...

Miért nem indul be a simsonom, ha olyan szikra van hogy egy repüllőt is beindítana, és benzint is kap, de mégse indul be, mi lehet még az oka?

Figyelt kérdés
tehát vadi új gyertyát raktam bele, valamelyik nap zúgott alapjáraton és egyszer csak leállt, és nem indult, nem volt rendes gyertyám itthon, szóval már használt gyertyákkal próbálgattam, volt amivel beindult és nagyon rángatott, nem volt alapjárat sem, és most vettem egy zsír új gyertyát és nem indult be! első rúgásra pöccen egyet, és hiába dugdosom tovább pöccenni se pöccen, ha várok kb 3 percet és megint rárúgok egyet akkor megint pöccen egyet, és nem indul be rugdoshatom tovább, van rajta benzinszűrő, nem hiszem hogy a karburátor lenne eldugulva!
2013. jún. 12. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A karburátor jól van beállítva?
2013. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tökéletesen működött, nem nyúltam hozzá, egyszer csak fogta magát és leállt, pont elkezdett szakadni az eső mikor hazaértem, kb 30 métert mentem vízben, ez kb 2 hete volt, nem maradhatott most már víz a gyújtásban! ha beázott is akkor is már ki száradt volna, ha úgy megmosom hogy ömlik a gyújtásból a víz akkor is beindul legkésőbb 2 nap múlva és tökéletesen működik, de egyszer csak leállt, és azóta nem jó! karburátorhoz nem nyúltam azóta se
2013. jún. 12. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:
én akkor jártam igy, mikor viz került a benzinbe! szikra volt, benzint kapott, csak éppen vizes volt ezért nem indult be! Tegyél egy próbát, hogy kicseréled a benzint benne
2013. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg kicserélni a benzint.
2013. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
robogó karburátor van rajta, és van rajta egy csavar, ha azt kinyitom akkor egy kis pö.csön elkezd folyni a benzin, az elég lehet ha azon kiengedek kb fél decit?
2013. jún. 12. 19:36
 6/12 A kérdező kommentje:
ja és most jut eszembe hogy öntöttem a benzinhez spuri adalék anyagot, és azóta még rángatva sem megy, de legalább csak kb 3-4 dl benzin van benne , szóval majd akkor azt leengedem belőle, de a dobozára nem volt ráírva hogy kettőüteműbe nem való..., egyébként voltak rajta gépek hogy mikbe valók, volt rajta fűnyíró és az kétütemű, volt rajta autó motor, traktor, meg ilyesmik, de a fűnyíró az kétütemű és abba meg való? az van ráírva hogy jobb égést biztosít a motornak, csökkent egy picit a fogyasztáson, tisztítja a gyertyákat meg stb., autóba szoktam önteni és gondoltam öntök egy minimálisat a simsonba is!
2013. jún. 12. 19:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, még egy ok, amiért lehet, hogy nem indul be. A legjobb lesz, ha kiüríted teljesen a tankot, és öntesz bele tiszta benzint.


Egyébként ártani nem árt neki, de teljesen felesleges bele.

2013. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
heló, lecseréltem benne a benzint, van benne tiszta benzin szintetikus olajjal bekeverve, de nem indult be, leszedtem a karburátort kitisztítottam, összeraktam nem indult be, állítgattam össze vissza a gyertyahézagot, nem indult be, levettem a kipufogót, toltam pár kört kipufogó nélkül, nem sokkal lett jobb, aztán egyszer csak mikor nem volt rajta a kipufogó akkor beindult, pár mp után leállítottam, ráraktam a kipufogót, beindítottam örültem hogy jó lett mert már hidegen szívató nélkül ment alapjáraton, és kb 20 mp múlva gondoltam elindulok most már vele, mire gázt akartam adni leállt, hirtelen fogja magát és leáll, aztán rugdosásra egyet pöffent, majd nem indul be, tolásra se, és gáz és szívató nélkül rugdosom, és kur.va nagyokat durran, mint egy vadászpuska akkorát szól, ijedezek mellette, mi lehet most akkor vele?
2013. jún. 13. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs eltömődve a kipufogó? Lehet, hogy ki kéne égetni.
2013. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nincs seltömődve, és valami csoda történt vele, most megy, de nincs alacsony stabil alapjárat, elég jól pörög és még úgy is stabiltalan, mert előbb utóbb leáll, meg ingadozik, ezt hogy tudom beállítani hogy kicsi legyen az alapjárat de stabil?
2013. jún. 13. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!