Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 98-as benzin teljesítmény...

98-as benzin teljesítmény csökkenést is okozhat robogónál?

Figyelt kérdés

Üdv!


Gondoltam kipróbálom miben más az a benzin, és azt tankoltam. De a 85 km/h-ról 70 km/h-ra csökkent a végsebessége az 50ccm-es Zip-nek.

Létezik hogy a karburálás 95ös benzinre van belőve?


Illetve tegnap az is kiderült hogy nem működik jól az automata szívató, így kikötöttem. Az is okozhatja a problémát?


Esetleg állítsak a karburátor levegőcsavarján? Egy kis plusz levegőtől jobban égne a 98-as benzin?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 14. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Tuning robogóknál van, hogy csak 98-ast lehet tenni.

De alapból nem szabad bele csak 95-öst rakni. Hallottam már olyanról is, hogy tankolt a csávó a robogóba 98-as benzint, hogy jobban menjen, errefel ahogy kijött a kúttól, pár km múlva megragadt a henger...

2013. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két benzin kompressziótűrése, ezért eltérő azoknak a motoroknak a sűrítési aránya is, amihez gyárilag ajánlják őket.

Autónál, ahol magas a sűrítési arány és gyárilag minimum 98 az előírás, ott a 95-öst beletankolva kopogós égés fog kialakulni, amit vagy tud kompenzálni a motorvezérlő vagy nem. Ha nem akkor hosszú távon felléphet más probléma is a teljesítmény csökkenésen kívül.


Gondolom fordítva is ugyanez a helyzet,ha nincs meg a megfelelő kompresszió a 98-as tökéletes égéséhez, akkor csökken a teljesítmény.

Plusz levegőt felesleges hozzáadni, ugyanis a sztöchiometrikus keverési arány mindkettőnél ugyanannyi 1:15 . A több levegő hozzáadásával csak szegényebb keveréket fogsz kapni és még ennyire sem fog menni.


Ha a 95-össel jobban ment, akkor használd 95-tel.

2013. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lecserelem a benzint akkor minnél előbb köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 14. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kellene lecserélni, de mostmár édesmindegy..


Az oktánszámnak a Te esetedben nincs jelentősége... aminek lenne, arról nem tudunk.

2013. jún. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet jelentősége ha már kopott a motor. Egy ismerősöm egy kissé széthajtott Malaguti F10-zel járt, 95-össel ment neki, rápróbált a MOL 100-asára és be sem indult vele. :)
2013. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet késői válasz de sok robogós áruház és forgalmazó és gyártó is feltünteti hogy milyen benzint tankoljatok,pl a Motowell kizárólag 95-ös benzint ajánlj,és feltünteti hogy szigorúan tilos másmilyen benzint beletenni! Nem fog jobban menni,sőt roszabb esetben beállhat a motor és kampec,egy új robogó motor mindennel együtt minimum 80e Ft tehát nem olcsó dolog,autónál is szigorúan tilos másmilyent beletankolni,mondjuk kell egy kis idő mire áttál a rendszer de a mi kocsink sokkal lasabban gyorsult meg minden.
2014. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Piaggio nrg mc4 95össel 85 volt a vége rápróbáltam a shell 100ast hazafele belekarcoltam a 100ba vele másnap reggel megszorult a dugó. Széthajtottam szerencsétlent...
2020. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!