Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány hosszabbításához...

Jogosítvány hosszabbításához kell háziorvostól alkalmassági papír?

Figyelt kérdés
Még jó 1 évig a jogosítványom, de meg szeretném hosszabbítani. Kell az orvosi alkalmassági? Ha kell, bármelyik orvoshoz elmehetek az országban vagy csak a saját háziorvosomhoz?
2011. nov. 22. 22:58
 1/9 anonim válasza:
Szia! Mindenképp kell az orvosi, a meghatalmazott magánorvos vagy háziorvostól.
2011. nov. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a kártya elején lévő dátum jár le, akkor nem kell orvosi. Ha a kártya hátulján lévő, akkor kell orvosi :) Nem mindegy! :)
2011. nov. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Neked milyen jogosítványod van? A hátulján nincs dátum. Ha lejárt akkor az alkalmasságid járt le, nem az igazolvány, és azt orvos hosszabbítja meg a vizsgálatok után!

Bár én még csak egyszer hosszabbíttattam évekkel ezelőtt.

2011. nov. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma:0.45

A jogsi elején lévő dátum arról szól, meddig használhatod személyi azonosítóként. A hátulján lévő dátum az érvényessége.

2011. nov. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem ugyan az a kettő!
2011. nov. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
2011. nov. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyanaz a kettő. Akkor, ha megcsináltatom az orvosi alkalmasságit, meghosszabbítják attól függetlenül, hogy nem járt le?


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2011. nov. 23. 09:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért akarod egy évvel a lejárat előtt már újítani? Felesleges.
2011. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha a kártya elején lévő dátum jár le, akkor nem kell orvosi. Ha a kártya hátulján lévő, akkor kell orvosi :) Nem mindegy! :)"

Ha jól tudom, akkor az orvosi max. 10 évig érvényes, míg maga az igazolvány meg mindig 10 évig. Ebben az estben hogy járhat le előbb az igazolvány, mint az orvosi?


"Nekem ugyan az a kettő!"

Ez csak akkor lehetséges, ha az orvosi 10 évre szól, és ugyanazon a napon lett kiállítva, mint amikor leadtad az okmányirodában az igénylést.

2011. nov. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!