Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugóban miért nem szabad...

Dugóban miért nem szabad használni a klímát?

Figyelt kérdés
Haverom azt mondta, hogy dugóban nem szabad klímázni, mert nincs menetszél. De szerintem ez hülyeség, mert a klímával együtt megy a hűtőventilátor is.
2013. jún. 16. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Így van, hülyeség. Használd nyugodtan.
2013. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
barátod egy nagy gyökér.
2013. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy jobban melegszik a motor, elméletileg nem lehet ebből semmi probléma. Tehát, ha jó az autó műszaki állapota akkor nyugodtan klímázhat dugóban.
2013. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam használni dugóban is, semmi baja nem lett az autónak.
2013. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egy 20 éves golfal tényleg lehet hogy nem jó ötlet klímázni, mert esetleg megforralja a vízet, de egy újszerű autó már kivan találva, és 110-120 foknál kezd el forrni a vize, nekem 750-es az alapjárati fordulat, ha bekapcsolom a klímát akkor felmegy olyan 850-es fordulat körülre, és ha elérte az autó az üzemi hőfokot akkor klímával együtt megy a ventillátor is, ha meg felmegy 90 fokig a víz akkor meg elkezd úgy pörögni a ventillátor hogy az autónak semmi hangját nem hallani, tehát a klíma elindítja a ventillátort de mondjuk csak 500-al pörög a ventilátor, és ha 85 fokról felmegy 90-re akkor elkezd pörögni 2000-rel, ezek nem pontos adatok csak úgy célozatam, és mivel túlnyomásosak ezek az autók most már vagyis túlnyomás van a hűtőben, meg a hűtőben esetleg nem csak tiszta víz van, hanem fagyálló desztilált vízzel, akkor nem forr fel 110 fok alatt, azt meg nem tudja elérni úgy sem, én ritkán járok pesten az autómmal, kb 25 fok volt akkor, és bevolt szakadva az út, és így dugó volt, 10 mp-enként elkellet indulnom és kb 5 métert mentem egy elindulással, a légkondi nem volt bekapcsolva, de 5-en ültünk az autóban, és még meg is volt pakolva az autó, na akkor felment a víz olyan 93-95 fokra, akkor még nem tudtam hogy még csak 95-nél nyit ki teljesen a termosztát szóval akkor még nincs baj, de leengedtük mint a 4 ablakot, és a fűtést bekapcsoltam 2-esre, azt így visszament a vízhőfok 90 alá, szóval ha neked is eléri a 100 fokot akkor lassan kezd el bekapcsolni a fűtést, mert az hőt vesz le a motorról
2013. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz, annyi hogy kicsit felmelegszik és legalább kipárolog a kondenzvíz az olajból, ami felelegedés közbenkeletkezik
2013. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ha melegszik a motor egy kicsit bekapcsolom a klímát. + 1 ventillátor ilyenkor beindul és jobb a hűtésem is.
2013. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!