Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb? Első vagy...

Melyik a jobb? Első vagy hátsó kerék meghajtás?

Figyelt kérdés
Most a versenyzés miatt kérdezem. Azt vettem észre, hogy ezek a GT, meg Le Mans meg F1 stb... autók mind hátsó kerék meghajtásosak, de a Veyron összkerekes. Akkor nem értem, a hátsó kerék nagyobb sebességet ad, de az összkerék meg stabilabb?

2013. jún. 17. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%

hátsó jobb


nagy sebességnél gázelvételnél úgy megindul az autó segge első kerekes autónál, hogy alig lehet megfogni

2013. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

"nagy sebességnél gázelvételnél úgy megindul az autó segge első kerekes autónál, hogy alig lehet megfogni"

Ezt én még nem vettem észre, de biztosan így van.


Az F1 meg a többi csúcsszuper autó az versenyautó megfelelő kvalitású pilótával. Oda tökéletes a hátsókerék. A veyront meg milliárdos arcok veszik, akik azért nem rendelkeznek olyna előképzettséggel mint Schumi. Nem egy videón látni olyat, hogy picit nagyobb gáz és már össze is tört a Ferrari. Utcán ekkora erő TALÁN kevésbé veszélyesebb összkeréken és valamivel kezelhetőbb is. Éa ha a kocsi 100 kilóval nehezebb, mint ha csak hátsókerekes lenne, itt tényleg nem számít..

2013. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Jeges úton jobb az első.
2013. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
első sehol sem jó... :D első csak a hétköznapi embernek való :D már egy kisebb emelkedőn is képes kiforogni a kerék. Nem szeretem. Meg versenyzésben sehol sem használják, egyszer láttam Skoda Fabia-t rallyn, na de tuti nem első kerekes volt, rallyn az életveszélyes :D
2013. jún. 18. 22:12
 5/19 anonim ***** válasza:

"első csak a hétköznapi embernek való"


Azt mondod?Már otthagytam egy pár hátsókerekest az én semmirevaló elsőkerekesemmel!(2.5-as vectra)

2013. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
akkor te nem hétköznapi ember vagy :D Hétköznapi embereken azokat értem, akik csak elmennek A ból B be, mert gyalog vagy bicajjal már túl lusták...vagy csak utazgatós a melójuk de full hidegvérűek, nem vadulnak. Egy rally-n például kész öngyilkosság lenne elsőkerekessel menni...kanyarban ha gázt adsz megy előre mint a cövek például :D Meg rohadtul forog, mondjuk ez a súlyeloszláson is múlik, de egy emelkedőről elindulni még a hétköznapokban is akkor is kiforog elég gyakran
2013. jún. 21. 11:18
 7/19 anonim ***** válasza:

Akkor a te definíciód szerint a hétköznapi ember az, aki az autót csak simán közlekedésre használja. Ez az Esetek 98,5%-a :D


Nekem még nem forgott el az első kerék egy emelkedőn sem, pedig akad power az autóban :)

2013. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
hát pl anyám...annak mind1 milyen autó, csak keveset fogyasszon, és hogy eltudjon vele menni bevásárolni...na az ilyen embereknek oly mind1 hogy első vagy hátsókerekes, 10 lóerős vagy 100... :D De ha én veszek majd autót, akkor biztos valami egyedit akarok...Az a régi Mercedes pl, az a 190-es, na az már autó, még a beverly hillsi zsaruban is luxusautóként volt feltűntetve, és mivel az emberek olyan birkák, hogy mindig csak az új az új már egész olcsón hozzájuk lehet jutni. Az igazi álmom egy olyan régi Audi Sport Quattro, de az már kicsit drágább... :D de első kerekest biztos nem vennék :D
2013. jún. 21. 13:22
 9/19 A kérdező kommentje:
még a húszas éveimben vagyok, szóval még úgymond élvezem az autókat, még nem a fogyasztás és a megbízhatóság érdekel, inkább a kinézet. Olyan 40 évesen biztos el fogok jutni arra a szintre, hogy olyan autót vegyek amivel a legolcsóbban úszhatom meg, de még nem érzem magam olyan öregnek :D (tisztelet a kivételnek)
2013. jún. 21. 13:23
 10/19 anonim ***** válasza:

5. Valaszolo nagy kamugep... Az en kerdesemnel is kemenykedett az elsokerekes vectrajaval de akkor meg csak 2000 ccm volt :D

Amugy is mit ersz vele? Nem tudja ugy atvinni az erot, kiporog, rangat.

2013. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!