Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegen nem indul, valami ötlet?

Melegen nem indul, valami ötlet?

Figyelt kérdés
simson star, hidegen úgy indul mint egy jó simson, de ha bemelegedett üzemi hőfokra, és leállítom akkor 1 percen belül első rúgásra indul, de ha várok vele 2-3 percet akkor már rúgásra nem indul be rugdosom néha pöttyenget egyet kettőt, de nem indul be, tolásra könnyen beindul, de ennek rúgásra is kellene indulnia, mi lehet a baja? gyújtás nem hiszem hogy rossz, ma raktam bele új kondenzátort és megszakítót, de ha melegen nem akar indulni, akkor kiveszem a gyertyát polírpapírral szinte csak hozzáérek, vagyis kicsit megcsiszolom, visszateszem akkor első rúgásra indul, a gyertya új brisk N15YC SUPER 1341 típusú gyertya, ennek jó a hőértéke, igaz? de másik gyertyákkal is ezt csinálja
2013. jún. 17. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hidegen pöccre indult, de ha bemelegedett és hagytam állni pár percet nem indult. Nekem a gyertyahézag nem volt jó, nagyobb volt mint 0,4mm(új gyertya volt). Szerintem neked is rossz a gyertyahézag.
2013. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogyan tudom pontosan beállítani 0.4-re? brisk gyertyát vettem, azt mondta a boltos aki egyben szerelő is, hogy 0.7-es hézaggal gyártják ezt a gyertyát, és nyomjam majd össze, nyomtam rajta össze, de csak szemre van beállítva
2013. jún. 18. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Én hézagmérővel mértem meg. Szerintem mással nem is nagyon tudod megmérni pontosan. Legfeljebb ha tudod valamiről, hogy 0,4mm a vastagsága(pl egy vékony lemezt megmérsz tolómérővel vagy indikátorórával, és ha 0,4mm akkor szerencséd van. :)
2013. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, hát nekem nagyon pici hézaggal működik csak valamiért, biztosan kisebb a hézag mint 0.4 és csak így működik úgy hogy nem szaggat, és megy is, de indulni semmilyen hézaggal nem indul mikor meleg :S arra gondoltam hogy esetleg a szívató nem engedhet vissza teljesen? mert egyik pillanatról a másikra lett ilyen
2013. jún. 19. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg kiskondenzátor. Tudom hogy most cserélted ki, de nekem volt olyan, hogy beraktam egy új kondit, és kapásból rossz volt. Ajánlom hogy rakd fel a gyújtáskapcsoló mellé, ott nem öli meg a meleg. Lehet akár a szívató is, ha picit nyitva marad, elég lehet ahhoz hogy melegen ne induljon.
2013. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami. Próbáld ki másik gyertyával. Nekem volt egy időszak amikor egy marék brisk gyertyát kinyírt, NGK-val viszont ment. (NGK BP8HS)
2013. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* NGK BP6HS
2013. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!