Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zabálhat többet egy autó az...

Zabálhat többet egy autó az erősítő miatt? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Ople Astra F autóm van, és van egy 6csatornás, 1500wattos erősítőm, az érdekesség az, hogy amióta beleraktam, kissé többet eszik a kocsi, arra gondolok, hogy mivel az erősítő az akkumlátorról kapja a kakaót, "elveszi" a feszültséget a gyertyáktól, és kisebb a szikra, lassabb az autó, és több benzin kell az átlag utazósebesség eléréséhez. ez megtörténhet? létezik ilyen?
2013. jún. 17. 16:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha belegondolsz akkor áttételesen az erősítő által felhasznált energia is az elégetett üzemanyagból lesz. Hacsak nincs tele napelemmel a kocsid teteje.☺ Minél több a fogyasztó, a generátornak annyival több áramot kell produkálnia, és ez szépen levesz a teljesítményből, és hozzátesz a fogyasztáshoz. Nem véletlen hogy az autógyártók is úgy mérnek fogyasztási adatot hogy mindenféle elektromos biz-baszt lekapcsolnak előtte.
2013. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Elsőnél a pont.
2013. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szikra az vagy van vagy nincs . Gyerekkori komam 250-es Javara feltett 2 db ködlampat a motor be sem indult.Generatorod csucson jar ami foghatja a motort plusz ha a generator kapacitasod kicsi hazavagja az aksidat is. Kamionokra feltesznek egyesek egy rakas lampat de ekkor generatort is cserelnek a plusz teljesitmeny levetel miatt.
2013. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ó jaj... és erősítőkhöz használt kondenzátor megoldhatná a problémát?
2013. jún. 17. 17:00
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

A kondi csak a pillanatnyi terheléscsúcsnál segít a rendszeren szerintem. Első körben talán érdemes megpróbálni beledobni egy nagyobb akksit, akkor talán egy leheletnyivel kevesebbet kell töltenie a generátornak amikor szól a zene. Öcsém kocsijában 400Wattos erősítő van 1200Wattos ládával és egy 75Ah-s akksival (Suzuki Swift 1.3 :P ). Neki még nincs számottevő fogyasztásnövekedése, de a te erőlködőd képes felvenni négyszer ennyi ampert :D


Igazából már leírták, elektromos energia itt csak üzemanyagból lesz, ha nagy az áramfelvétel akkor több lesz a fogyasztásod is, viszont egy nagyobb generátor+akksi kombó hamarabb fog elhalálozni, mint egy alap generátor 45-55Ah-s akkuval.

2013. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
na jó, de ez akkor történik ha csutkára ki van tekerve az erősítő, ez koránt sem történik meg, hiszen kb megsüketülnék :) a skála 50ig engedni pakolni a kakaót, hát 10 körül már több mint sok, tehát nem veszi fel azt a hű de nagy áramot, amit a csúcsnál érted... melyiket érdemesebb? generátor vagy aksi csere? mennyi 1 generátor bele kb?
2013. jún. 17. 17:14
 7/19 anonim ***** válasza:
7%

A gyújtáshoz semmi köze, egyszerűen az erősítő is fogyasztó, min az első hozzászóló ábrázolta. Valamint az, hogy a generátort mennyire terhelik a fogyasztók, nincs egyensen arányban azzal, hogy a generátor mennyire terheli a motort. Tehát ha te egy zenei átlagban mondjuk terheled a generátort 500w-al, az a motort akár többszörösével is terhelheti.

Anno egy 1,1-es motorú autóban lekötöttünk egy 1,5kW RMS mélyládát 1 ohmra, és alapjáraton nem állt meg a motor, már egy laza diszkó hangerőn sem.


Egy kis érdekesség: pár évtizede, nem volt kötelező nappal városon kívül felkapcsolt világítással közlekedni. Miért lett kötelező? Azért, mert már 4 kis izzótól is határozottan többet fogyaszt az autó, így több adót tudnak beszedni a benzinpénzből... ;)

2013. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
na miért lettem ugyan lepontozva? utolsó
2013. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mert valami kötsög erre élvezkedik...
2013. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
nem én voltam! gépnél se voltam, egyébként elgondolkodtató amit írtál!
2013. jún. 18. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!