Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zabálhat többet egy autó az...

Zabálhat többet egy autó az erősítő miatt? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Ople Astra F autóm van, és van egy 6csatornás, 1500wattos erősítőm, az érdekesség az, hogy amióta beleraktam, kissé többet eszik a kocsi, arra gondolok, hogy mivel az erősítő az akkumlátorról kapja a kakaót, "elveszi" a feszültséget a gyertyáktól, és kisebb a szikra, lassabb az autó, és több benzin kell az átlag utazósebesség eléréséhez. ez megtörténhet? létezik ilyen?
2013. jún. 17. 16:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos ez így van. Csak a lakosság nagy részével meg lehetett etetni, hogy balesetvédelmi szempont. Mert mikor nyáron délben tűz a nap, ha felkapcsolod a két kis 12V-os izzót a kocsid orrán amik az utat világítják meg, elhiszik, hogy hamarabb észreveszik a szembe jövőt...

Próbáld ki, városon belül is érzékelhető, felkapcsolt lámpával 0,5 l-el, kis motornál (0,8-1,6) akár 1 literrel is többet eszik az autód.

2013. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Gyanítottam hogy nem te voltál. Mostanában ritkán látni 100%-os válaszokat mert valakinek nagyon szúrja a szemét.

Arra figyelj hogy ha sok a fogyasztód akkor túlterhelheted a generátort, és nem fog megfelelően feltöltődni az aksid.


[link]


Olvasd csak el a "Többletfogyasztás az ülésfűtés miatt?" című cikket.

2013. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha valóban a fogyasztásnövelés lenne a szempont a világítás kötelező használatánál, nem engedélyezték volna a ledes világítással való helyettesítését, ami csak pár wattot fogyaszt.
2013. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak: mikor törvénybe hozták, durva túlzással még azt se tudtuk mi az a LED, nemhogy autó fényszóró helyett. Valamint az autó gyártókat nem korlátozhaják le, és azt sem tehetik meg, hogy egy gyárilag LED lámpás autóra ne adjanak forgalmi engedélyt. Ugyan így a gyári sötéített üveg. Tilos, mégis a bömösök, ajudik, merdzsók, és a többi egy része gyárilag sötétített.... Mégis van forgalmija.
2013. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hülyeség hogy attól a pár darab izzótól jelentősen többet fogyaszt a kocsi. Talán 1-2 decivel, de többel tuti nem. A klíma tesz hozzá 1 liter körül a fogyihoz, és az érezhetően fogja is a kocsit.
2013. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Valamint az autó gyártókat nem korlátozhaják le, és azt sem tehetik meg, hogy egy gyárilag LED lámpás autóra ne adjanak forgalmi engedélyt."


Látszik, hogy fogalmad sincs az egészről. Persze, amit a gyártó kiad, az már szabályos. De csak azért, mert ehhez egy előzetes engedélyeztetési eljáráson kell átesnie mindennek, hogy megkapja azt a bizonyos "E" számot. Meg kell felelnie a biztonsági és egyéb előírásoknak, különben nem hozhatja forgalomba. (Ezért nincsenek gyártói utólagos xenonok pl). És igenis előbb észre lehet venni, ha világít egy fényszóró. Az emberi szem úgy van kitalálva, hogy a fényes dolgok előbb feltűnnek neki - bár pontosabban szólva ez inkább az agy dolga.

2013. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Te meg az elektronikával nem vagy tisztában... Fizikát nem lehet átbaszni... Egy tompított fényszóró ~50w-ot zabál. Átlagban 18-22A egy autóban a tompított világítás áram felvétele.

Tanulmányozd az AC generátorok terhelési jelelggörbéjét, a leadott/felvett áramok arányát. Aztán rájössz, hogy miért képes pár izzótól ~fél literrel többet fogyasztani egy autó.

2013. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem a 3-4000-es benzines, vagy TD motorkra gondolok első sorban, hanem a kis 2liter alatti benzinekre.

De nem kell elhinni ezt a sztorit, mint ahogy azt sem, hogy a csapból tiszta víz folyik. :) De egy próbát megér. Főleg úgy, hogy egy kisebb légterű autóban a klíma berendezés átlag (!) fogyasztásának majd fele a tompított fényszórók teljesítménye. :)

2013. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

17-es! Elég jól tisztában vagyok a villamossággal, de ezzel most nem kérkednék. Ha megnézed, egy szóval sem állítottam, hogy nem fogyaszt többet miatta :) Én csak azt hangoztattam, hogy a kötelező világításnak ehhez nincs köze.


...fától az erdőt...

2013. jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!