Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegszik a motor? Opel...

Miért melegszik a motor? Opel Astra F

Figyelt kérdés
Opel Astra F nem tudom miért, de rohadtul melegszik...:( új hűtő, új vízpumpa, új jeladó, megmértem diagnosztikával, 97nél nyit a termosz, 104nél kapcsol a venti, visszahűti 94re, kikapcsol a venti. ez eddig oké, de a műszerfalon a mutató szinte mindig a pirosba van. MIÉRT? mi lehet a hiba?
2013. jún. 17. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Testhiba valahol?
2013. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem lett hozzányúlva meg semmi, annyi max, hogy tettem bele egy erősítőt meg 1 ládát hátra... ennyi. azon kívül full full gyári az autó, 1 csavar nem volt még kiszedve...
2013. jún. 17. 17:07
 3/7 A kérdező kommentje:
de ha testhiba is, van tipped hogy hol, merre keressem?
2013. jún. 17. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy testkábel volt majdnem teljesen elszakadva,így ha kapcsoltál rádiót/ventillátort/tükörfűtést a legérzékenyebb műszer a vízhőfokjelző egyből reagált rá. Ha üzem meleg, de állá motornál felkapcsoltad ezeket egyszerre, akkor simán felment a vízhőfokom nekem is maxra :D
2013. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Testkábel ( vastag fonott fémkábel )általában egy egy szokott lenni a motortérben és egy a műszerfalban.
2013. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is melegszik az opel astrám de csak ilyen melegbe főleg akkor ha sokat áll egyhelyben és jár a motor. Tavaly vettem ezt észre igazán, elvittem szerelőnek megmutatni, ő mondta hogy a régebbi autóknál ez gyakori. És mivel 1.6-os motor dübörög benne így van teljesítménye is azért ami jobban melegszik főleg ilyen melegbe és ha egy helyben áll. Mondta hogy ez gyakori dolog, nem kell megijedni mert ha felmegy 100 ra a hőfokjelző akkor bekapcsol a tartalék ventilátor, és ha lemegy 90 re akkor meg kikapcsol ennyi. Persze ha jár az autó és mész vele akkor hűti magát így és akkor szépen letud hűlni, ezek sajnos ilyen autók, sok emberre rákérdeztem már mindegyik mondta hogy részben ez a problémája.

Persze a motor jól bírja mert amikor megy a plusz hűtő ventilátor akkor indítva hagyom főleg ha beállok az udvarra, amint lehűl leállítom, mert akkor már nyugodtan le lehet, kb 20 perc alatt lehűl szépen.


Így konkrét hiba nincs, tehát ne is keresd a hibát, maximum annyit lehet tenni hogy elviszed szerelőhöz hogy ő is nézze át alaposan és ha talált hibát akkor hívjon fel és beszéljétek meg a dolgot. Mert lehet hogy valami hibája van de nem feltétlen.

A húgomnak suzuki swiftje van, még az a régi fajta pés nála is ugyan ez van ha hosszabb ideig áll egy helyben akár egy lámpánál ami sokáig világít akkor a parkolóba keres helyet és csiga tempóba halad, akkor is felmelegszik neki 90-100 fokra. Szóval ez részben sok autónál normális ilyen hőségbe főleg meg 20 fok körüli hőmérsékleten is. Persze ha télen is ezt csinálja főleg 10 fok alatt vagy mínuszokba akkor már lehet hogy gond van mert akkor kevés neki az a hideg levegő ami beáramlik kintről a hűtő ventilátorhoz.

2013. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is hasonlo gondom van.

1993-as 1,4-es Opel astra f az auto.

Nemreg vettem, uj vezermuszijj, vizpumpa, feszitogorgok, minden tomites cserelve, minden szuro cserelve, friss motorolaj. Ezt mar en rakattam bele.

2000 km alatt semmi bajom nem volt vele.

Ma egesz nap napon allt, baromi meleg van. Kb 1,5 km-t vegig araszoltam vele, aztan mikor bealltam vele egy parkoloba, folyt ki alola a viz. Tuti akkor lotte le a hutoviztartaly kupakjat, mert egyebkent nem csopog semmi. A kocsi alatt kb egy liter viz elfolyt, amit miutan elinteztem a dolgom potoltam, es ugy indultam tovabb. Jarattam a motort, ki be kapcsolt a hutoventillator,de a muszerfalon nem ment lejjebb 85 foknal a vizhofok. A hutoviztartalyba az oldalso csovon aramlik vissza a viz, de a muszerfalon a vizhofok jelzo nem megy feljebb soha 85 foknal. Haza fele ujbol felment a cocorges miatt a vizhofokjelzo 85 fokig, de mikor megindultunk, es tartottam az 50-et, mire hazaertem 80 fokon allt a mutato.

2015. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!