Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel F Astra levegőcsőjén...

Opel F Astra levegőcsőjén (levegőszűrő és motor közötti) lévő repedés miatt mennyire befolyásoljhatja a motor teljesítményét?

Figyelt kérdés
C14NZ.Alapjárat van,menetközben gyorsításnál lehet észrevenni a gyengébb teljesítményt.
2013. jún. 12. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tönkre is teheti teljesen a motort ha besziv ott valami koszt.
2013. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van ennél az autónál. Ha a légtömegmérő után van a repedés, akkor fals levegőt tud szívni, ami okozhat ilyen gondot. Amúgy is ki kell cserélni, nehogy egy filléres gumicsövön spórolj. Ha a repedés elég nagy, akkor a por is bejut, annak pedig nem örül a motor.
2013. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha légtömegmérő előtt van akkor csak szennyezett levegőt szív, jelentősen csökkenti a motor élettartamát. Ha a légtömegmérő után van a repedés akkor emellé még fals levegő is jön ami miatt erőtlen lehet
2013. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a hasznos válaszokat.Természetesen a cső cserés lesz hamar-hamar,de a légtömegmérőről nem tudok.Ez a levegőcső egy egyszerűnek látszó cső,ami a levegőszűrőt köti össze a motorral.
2013. jún. 12. 11:29
 5/12 szokratesz ***** válasza:

Nem lesz filléres alkatrész mivel ez csak eredetiben kapható. Nekem az omegához 25 ezerért hoztak volna a boltba.

Szintén egy repedés volt a hajlításban. De én megoldottam 50-es PVC (szennyvíz) idomokkal. Kivágtam a szakadt részt és helyére két 45fokos idomból csináltam pótlást. Már évek óta hibátlanul működik ezzel. S került kb 300 ft-ba.

2013. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
méretlen fals levegőt szív ezért elszegényedik a keverék. cseréld ki vagy oldd meg házi módszerrel. úgyis jó csak az a lényeg hogy zárt dolog legyen. az utolsó válaszoló tippje elég jó
2013. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tisztelt szokratesz.

Találtam ilyen csövet 5000Ft körüli összegért,igaz utángyártott.Remélhetőleg az is jól ellátja a feladatát,mert ahogy már írtam,semmi különlegeset nem látok a régi csövön,sem.Ezért is tettem fel a kérdést,mert van amikor hasznos válaszok születnek mint most is. :)

2013. jún. 12. 11:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Szokratesz: BMW-hez most vettem gyárit 3-4ezer közt. A régihez drágább volt, az 8ezer volt, szintén gyári. Nem gondoltam volna, hogy egy Opelhez drágább.


Az utángyártott is jó szerintem, ha létezik.

2013. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Levegőcső kicserélve.Mindenkinek köszönöm mégegyszer a válaszokat. :)
2013. jún. 13. 08:22
 10/12 szokratesz ***** válasza:
Én csak az én példámból indultam ki. Az omegához elég kacifántos görbületekkel vezették a levegőt. A csőben annyi a speciális hogy olajállónak kell lennie. S mivel nekem turbós ezért kismértékben a nyomásnak is ellen kell állnia. De ha ennyiért van az csak öröm, nekem sajnos ennyiért lett volna.
2013. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!