Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3GC KAT Alapjár...

Suzuki Swift 1.3GC KAT Alapjárat ingadozás, dadogó kipufogó. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy, indítás után alacsony az alapjáratom, egy pár másodperc és rendesen beáll a helyére, azonban az alapjárat eléggé ingadozik, és dadog a kipufogó (mintha levegőt fújkálna)rángat. Menet közben viszont semmi probléma, húz rendesen minden sebességben minden fordulaton. Hibalámpa nem gyúl fel. Nem tudom mi lehet a probléma. Kérlek adjatok ötleteket, tanácsot. Válaszaitokat előre is köszönöm!


2013. jún. 17. 21:03
 1/4 anonim válasza:
Mikori a vas? Sztem. az alapjárat-állító motorral lehet gáz, de előtte érdemes a fojtószelep-házat kitakarítani, nem-e valami mocsok miatt nem tud a fojtószelep alapjáraton mozogni. Lehet akár fals levegő miatt is, vagy ha MAP senzorral szerelt akkor azt is érdemes letakarítani.
2013. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1998-as. Remélem hétvégén lesz időm az autó kipucolására. Én esetleg gyújtás problémára is gondoltam vagy lampdaszonda. Köszönöm a segítséget. Esetleg még arra is gondoltam hogy, az autó sokat megy rövid távon, városi araszolgatós tempóban, nem nagyon van meghajtva. Lehet csak nagyobb távon kellene kicsit nagyobb tartományban forgatni, kicsit kikoxolodjon, vagy ez csak az EGR-esekre igaz?
2013. jún. 18. 06:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából az ütemtelen puffogás zavar a kipufogóból, lehet a benzin-levegő keverésnél van a probléma. Azért inkább a lambdaszonda. De legjobb ha mindent kitisztitok. Ha akkorsem változik muszáj lesz a szervíz :S
2013. jún. 18. 13:40
 4/4 anonim válasza:
Nekem motorkerékpárnál ugyanez volt a hiba, az karburátoros, a karbin kellett a benzin-levegő arányt beállítani.
2013. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!