Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dieseles kocsin tanultam...

Dieseles kocsin tanultam vezetni; de nekünk benzines van, így amikor azzal próbálok elindulni, mindig kipörög a kerék (kopik egy csomót, de indul) v. lefullad. Nem tudom az ideális indulási fordulatszámot. Tudnnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Max 2000-3000 között. De jobb, ha kikísérletezed, hogy hol fog a kuplung, tehát üresben hagyod a váltót, engeded fel a kuplungot csak magában nem adsz gáz, és egy idő után elkezd pöfögni, fulladozni az autó, az az a pont amikor már fulladna le, ott fog a kuplung, ilyenkor kellene gázt adni és indulni vele. Ha nagyjából érzed, akkor rakd be egyesbe, engedd a kuplungot, majd annál a pontnál kicsi gáz, majd kicsit fel a kuplung, nagyobb gáz és gooo. (ahol fog a kuplung egy pillanatra a jobb és a bal lábad ugyanott "ér egymás vonalába", csak ugye a bal lábaddal felfele engeded, a jobbal meg lelfele, és van egy pont ahol ugyan abba a magasságba ér a kettő, ezt kell eltalálnod).Én is dieseles kocsin tanultam, de elég volt fél nap, hogy rájöjjek, hogy is kell ezt csinálni, csak gyakorlat kérdése. Sok sikert.
2009. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Téged nem tanítottak meg kuplungolni normálisan... Ne a fordulatszámmal foglalkozz, felengeded a kuplungot a fogáspontig és ott adsz egy KICSI gázt és akkor szépen finoman elindul, ne úgy, hogy beálítod 1137-re a fordulatszámot és úgy kezded engedni a kuplungot.
2009. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21 46-os vagyok. nekünk is benzines van és ezért is választottam benzines kocsit, mert abban nehezebb a kuplungolás így legalább megtanultam kezelni normálisan. Egy 1.6os octavián tanultam, szal nem egy erőgép volt, a mi 1.4es astránkban több nyomaték van alacsonyabb fordulatszámon + több lóerő is, pedig egy 15éves autó szal gondolhatod milyen nehéz volt vele elindulni az elején, de megoldottam.
2009. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok, a másodiknak válaszolva, idézem "téged nem tanítottak meg kuplungolni normálisan"


valóban, mert ha hiszed ha nem nem tanították nekem sem, mint említettem diesel-es autón tanultam én is, a kérdező is. Nem tudom vezettél e már diesel-es autót, de azoknak az a "csodája", hogy akkora alapjárattal rendelkeznek, hogy nem kell elindulásnál gázt használni, azaz csak felengeded a kuplungot és az autó gurul magától, egyáltalán nem kell gázt, adni, ahogy felengedted a kuplungot, utána egyes aztán szevasz mehetsz. Ezért nem tud egy rendes benzines autóval elindulni, mert sosem tanulta, hogyan kell...

2009. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
második vagyok: 21:56-osnak... még nem vezettem dízel autót, mert még nem volt rá lehetőségem, de már halottam róla, hogy nagyon könnyen elindulnak nagyon. Én mindenesetre maradok a benzinnél, dízelt tankoljunk csak abba amibe tényleg kell, mondjuk teherautókba meg buszokba, mert sokkal jobban szennyezik a környezetet is mint a benzines társaik, esetleg CO2 kibocsájtásban jobbak, ami szép és jó de a normák a többi gáz kibocsájtását nem szabályozzák...
2009. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Amore válasza:
100%
Nekem Dieselem van 25éves 1.9-es szivó.De nem az alapjárata nagyobb a dieselnek hanem a motor nyomatéka!
2009. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!