Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hollandiába dolgozok 2 hónapja...

Hollandiába dolgozok 2 hónapja. Kinéztem egy autót itt, haza szeretném vinni. Milyen műveleteket kell végrehajtanom hozzá?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Megtankolsz, beülsz, vezetsz.
2013. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na azért nem így van ez... Gondolom kellenek hozzá mindenféle papírok... Nem tudom hogy kell kivonatni a holland forgalomból? Meg vámpapírokat, vámrendszámot kérni stb...? P-s rendszámmal szoktak ilyeneket sztem behozni, de P-s rendszámom nincs.
2013. jún. 20. 22:03
 3/6 A kérdező kommentje:
egyébként rendes holland rendszámokkal rendelkezik a kocsi
2013. jún. 20. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 2 hónapja Hollandiában dolgozik, akkor szerintem nincs értelme Magyarországon forgalomba helyezni az autót, hiszen több időt tölt kint a kérdező, mint Magyarországon, nem? Ha látogatóba jön Magyarországra, akkor nyugodtan használhatja a holland rendszámú autóját Magyarországon. De ha családtagnak lesz, akkor megértem.

Ott ki kell nyilván vonatni a forgalomból, de én nm tudm, hogy megy ez ott. Valahogy el kell hozni, de ha ott ki lesz vonva a forgalomból, Magyarországon meg még nincs üzembe helyezve, akkor vagy tréleres szállítóval, vagy próbarendszámmal (lehet itt bérelni) kell elhozni a kocsit. Amit itt fizetni kell, az a regadó, rendszám, műszaki vizsga, forgalmi, teljesítményadó, biztosítás.

2013. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"P-s rendszámmal szoktak ilyeneket sztem behozni"


Ja, hogy honosítani is szeretnéd a talicskát?


Nem régi a szabályozás 8 év alatt nem biztos, hogy beivódott a köztudatba: Ha érvényes műszaki vizsgával és biztosítással rendelkezik az autó, akkor be lehet hozni "saját lábán", nem kell kint kivonatni forgalomból. El kell vinni az NKH-hoz egy vizsgára, az ott kapott papírokkal a NAV-nál befizetni a regadót, aztán az egész paksamétával irány az okmányiroda az új rendszámért. A külföldi rendszámot is ott kell leadni, a többit intézik. Még eredetiség vizsgálat se kell!


Aki nem hiszi járjon utána!

2013. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Na azért nem így van ez... Gondolom kellenek hozzá mindenféle papírok"


1.) Miért kérdezel, ha jobban tudod?

2.) A mindenféle papírok az egy adásvételi szerződés, ha lehet két nyelvű.

2013. jún. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!