Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MOTOROZÁS FOCIPÁLYÁN - Jogosít...

MOTOROZÁS FOCIPÁLYÁN - Jogosítvánnyal, bukósisakkal, papírokkal ellátott motorral, községi focipályán. Szabad?

Figyelt kérdés

Történet:

Kint motoroztunk 6-an (15 évesen)a községi KÖRBEKERÍTETT (nem karbantartott) focipályán, mikor odajött a polgármester és lekezelő, bunkó stílusban kitiltott minket a területről, és leadta elvileg az adatainkat a rendőrségnek, + mondta hogy innentől minden lépésünkről tudni fognak a rendőrök és figyelni minket. A szüleinket meg kiértesíti levélben a "rongálásról".

Ez jogos, vagy nem? Csak részben?



2013. jún. 21. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

A focipálya nem motorozásra való még akkor sem, ha úgymond "nem karbantartott"!

A "lekezelő, bunkó" stílus lehet, hogy csak nektek az, mert épp nem nyalta ki a s*ggeteket! Erről érdemes lenne meghallgatni a másik felet is, mert lehet, hogy épp ti szólogattatok be neki!

Kihangsúlyozod, hogy körbekerített területről van szó, amihez a polgármesternek, vagy a helyi sportklubnak több köze van, mint nektek!

Leadta az adataitokat a rendőrségnek? Hogyan? Igazoltatott, ti meg átadtátok naki az irataitokat? Mert ehhez pl. nincs joga. Inkább csak beszaratott, ami a kérdés alapján úgy látszik legalább részben sikerült is neki! A szüleitek értesítése rendben van, ha akar levelezhet velük bármikor.

2013. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kis településen mindenki ismer mindenkit, szóval nem kellett igazolvány...

Nem azért kérdeztem mert "beszaratott", hanem mert ezt találtam ezzel kapcsolatosan:

Ha az a focipálya közforgalomtól elzárt( körbe van kerítve és van valamiféle kapu, sorompó...) akkor motorozhatsz.

A forgalomban nem lehet részt venni jogsi nélkül. Forgalomtól elzárt területen, lehet jogsi nélkül is motorozni, autózni, amennyiben a terület tulajdonosa engedélyezi.


Meg nem olyanok vagyunk akiket körbeugrálnak otthon a lekezelő, bunkó stílus alatt meg azt értem, hogy nem megkért hogy menjünk el hanem parancsolt és felemelte a hangját stb...

2013. jún. 21. 22:30
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Csak idióta bunkó motorozik focipályán.
2013. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Igaza volt. A focipálya akár milyen állapotban van nem közterület ezt mutatja a körbekerítés is. Mi a fenéért kell ha minden megvan a motorozáshoz a focipályán motorozni?
2013. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:

"Forgalomtól elzárt területen, lehet jogsi nélkül is motorozni"


Ha a tied vagy a tulaj beleegyezik. Ha nem, akkor birtokháborítást követsz el...

2013. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Úgy veszem észre, itt mindenki jobban örült volna, ha nem kérdést írsz ki, hanem a napló extrában látjuk, hogy egy polgármester eltörte egy focipályán motorozó hülyegyerek lábát... :D
2013. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Hát a polgármesternek igaza van, de ettől függetlenül én veletek szimpatizálok még akkor is, ha el nem tudom képzelni, hogy jut valakinek az eszébe, hogy a focipályán motorozzon :D Igazán tudhatnánatok, hogy a mai politikai helyzetben a focipálya "Szent Tehén", gondolom ha pár évvel ezelőtt mentek fel, kb. senkit nem érdekel és lehet, hogy pár év múlva sem fog, de ha valóban zavar a dolog a következőt tudom javasolni: Mivel azt írtad, hogy nincs karbantartva a pálya, gondolom a falunak csapata és egyesülete sincs, aki használná. Kézenfekvő ezért egyet létrehozni, de mivel a foci úgy látszik titeket nem nagyon izgat, javaslom, hogy ez legyen egy salakmotor klub. A klub kérvényezheti a terület tulajdonosától (önkormányzat?) a használatot, aminek keretében ti nyugodtan motorozhattok a pályán. Na?
2013. jún. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze nyílván a területet karban kell tartani (lenyírni a füvet, ilyesmi), de ha rendszeresen kijárnátok, gondolom megérné nektek.
2013. jún. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Megkaptuk a magunkét a szüleinktől, szóval nem azért írtam ki, hogy itt is ezt olvassuk. Azért mociztunk ott mert friss a jogsi és gyakoroltunk.

Igen az önkormányzaté, a klubbos ötlet és a fűnyíró is nagyon jó. Köszönjük.

2013. jún. 22. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mociztunk ott mert friss a jogsi és gyakoroltunk."


Nehogy már azt mondd, hogy nincs a faluban elég hely, ahol úgymond gyakorolhattok?

2013. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!