Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss müszakis kocsin jelezhet...

Friss müszakis kocsin jelezhet a fékbetét kopás jelző?

Figyelt kérdés

most vettem egy használt autót teljesen friss műszakival azóta össz-visz 10 km-t mentem vele és jelez a fékbetét kopás jelző.

nem nagyon vagyok müszaki zseni de tudtommal a müszakin nézik a fékbetétek állapotát ugyhogy nem szabadna 10 km után jeleznie

szoval a kereskedés válalta h müszakiztatja és ha valami gond van vele akkor megcsinálja.ilyen esetbe élhetek panasszal a kereskedőnél és a müszakiztató szerviznél és szerintetek kötelezhetem őket h megcsinálják?



2013. jún. 22. 16:29
 1/6 anonim válasza:
Műszakin nem nézik a fékbetéteket, csak mérik a fékerőt. De vidd vissza az autót, és valszeg megcsinálják neked.
2013. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de nem volt gond, hisz atment a muszakin. akkor miert csinalnak meg?
2013. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a fék még a kopási határ alatt is bőven fog, így nemcsoda hogy simán átment műszakin. Ne úgy képzeld el, hogy a kopásjelző jelzése után már 100km-rel nem tudsz megállni :D


Előttem is írták, műszakin csak a fékhatást nézik. Ha kereskedésben történt a felkészítés, akkor biztosan kaptál róla számlát és munkalapot. Ha azon nincs rajta, hogy volt betétcsere ( és gyanítom , hogy nincs, mivel ha akkor esetleg még nem jelzett a kopásjelző, akkor még alánézni is lusták voltak :D ) akkor nincs okod panasszal élni. Ha rajta van, akkor viszont már igen. Ez amúgy nem egy nagy probléma, egy garnitúra első betét cserével márkaszervizben van is talán vagy 10-12 000 forint egy átlag autóra.

2013. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én még nem néztem át úgy kocsit vizsgára hogy a fekbetetet tarcsat ne ellenoriztem volna,kis tukorrel fel perc.

Persze a kereskedes erdeke a koltseghatekonysag, az is lehet hogy csak kabelhiba,vagy cserenel lemaradt a csati stb

2013. jún. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na kiderült h nem a fékbetét kopásjelző sipol hanem nem megy az egyik henger és azért sipol mert fals levegőt szív egyik autó szerelő ismerősöm mondta nekem h ilyenkor a kereskedést terheli a javítást mivel fő darabrol van szó és fél év garanciát kötelesek adni a használt autókra is

mit tudtok ti erről?

2013. júl. 1. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!