Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy automata sebváltós motort...

Egy automata sebváltós motort mennyire éri meg venni?

Figyelt kérdés
Most próbálkozok B kategóriás jogosítvány megszerzésével és ha sikerülne, vennék egy segédmotort, mert a családi autó nem mindig szabad. Mivel még sosem motoroztam, arra gondoltam, hogy könnyebb lenne kezdésnek egy automata váltós. Mennyire éri meg? Többet fogyaszt mint egy kuplungos? Annyira nem vágom ezt.

2013. jún. 23. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom automata váltós 50ccm-es motor alatt a robogókat érted.

Először is, van köztük 4 ütemű (4t), és 2 ütemű (2t). A 4t kb 2l-ert eszik 100km-en, a 2t ezzel szemben 3-3,5l-ert is benyel. Viszont jobban megy.

Ehhez képest egy váltós motor nemigen eszik többet, az is 3-3,5l körül mozog, ha nem gyepálod. Ez igaz a Simson-okra, illetve a Supermoto-kra, és sportmotorokra is. (ha nagyon csutkagázon mész vele, a 4-4,5l sem lehetetlen fogyasztás nekik :/ ).


Megérni pedig szerintem megéri, mert olcsóbban jutsz el oda, ahova akarsz. Persze csak rövid távokon érdemes ilyen kis motorokat használni.


Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz.

2013. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
automata váltós motor 50cm3ben az a robogó ebből van 2t és 4t fogyasztás az 1.5l-4l ig, vannak váltósak simson illetve endúrók sportok de ezek többet fogyasztanak
2013. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát jobb lenne egy 4 ütem, de gondolom az drágább is. 50 K körül lesz rá pénzem, egy használt Hondara gondoltam. Napi 20 km-t mennék vele. Mennyire éri meg olyan robogót venni?
2013. jún. 23. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom Honda Dio-ra gondolsz, azt lehet kapni ennyi pénzért. De ki kell ábrándítsalak, 50 ezer ft-ért egy lelakott, lepusztult gépet fogsz kapni, ami nem éri meg az árát.

Akkor inkább vegyél egy Simson-t, 50 ezerből már kapsz normális állapotú, megszakítós gyújtású 3 sebességest.

2013. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most találtam egy ilyet, eddig ez a legjobb sztem amit láttam.


[link]


Nem feltétlen szükséges, hogy Honda legyen


Mi a vélemény?

2013. jún. 23. 15:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Továbbra is az a véleményem, hogy ennyi pénzből nem fogsz találni jó állapotú robogót.

Nézz Simson-t, a váltást egy délután alatt megtanulod.

2013. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!