Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a váltó fóbia? Miért...

Mi ez a váltó fóbia? Miért gyártanak még most is tengelykapcsolós kocsikat?

Figyelt kérdés

Sokan utálják az automata váltót, kérdezett vmit az egyik tanár az automata váltóról és azt mondta egyik osztálytársam, hogy sz*r meg mindenki akivel beszéltem erről azt mondja, hogy nem jó meg elveszi a vezetési élményt meg stb. nyavalygások. Sőt az előző kérdésemnél azt írták, hogy többet fogyaszt az automata váltós kocsi. Sajna én még nem vezettem ilyen kocsit, most állok egy forgalmi vizsga előtt és egyszerűen nem értem ezt. Elvileg ez egy újabb, modernebb technika és könnyebb is kezelni egy automatás kocsit, mint egy tengely váltósat. Már az ősrégi Knight Riderben a Pontiac is automata váltós volt. Amerikában már szinte minden kocsi ilyen.


Ki, mit gondol erről?



2013. jún. 21. 23:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%

Azt amit leírtál, növeli a fogyaszt, csökkenit a vezetés élményét.

Persze annak jó akinek az autó egy eszköz és nem leli örömét az autózásban. Amerika erről szól, minél kevesebb képesség, emberi tényező legyen, a lustaság és a kényelem áll mindennek a középpontjában. De az nem is férfi a szememben XD

Modernebb technológia igen, el sem tudod képzelni mi van egy kamionban vagy egy traktorban:D

2013. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Van, aki szereti és van, aki nem. Ízlésekről nem érdemes vitatkozni. Egyébként meg azért gyártanak még mindig mechanikus váltóval szerelt autókat, mert a világ nem csak Amerikából és Európából áll. Ott van Dél-Amerika, India, Kína és a többi feltörekvő ország, ahová nem feltétlenül bőrüléses-légkondis, 300 lóerős, turbómotoros, automataváltós autó kell, hanem pofonegyszerű, nyolcszelepes szívó benzinmotorral szerelt, kéziváltós, hátul dobfékes, nagy hasmagasságú négyajtós, amibe befér a hatfős család a két kecskével és az ottani, rettenetes útviszonyok, illetve üzemeltetési körülmények (karbantartás nincs, túlterhelés annál inkább akad) között is kibír több tízezer kilométert. És bizony manapság már ezekben a piacokban van a nagy pénz, érdemes olyan autókat fejleszteni, amit az argentin földműves, az indiai aranyifjú és a közép-baskíriai családapa is nyugodtan hajthat, mert a mostanában meggazdagodó harmadik világbeli országokban óriási az autóigény.
2013. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
33%
2013. jún. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

érthetetlen számomra, mivel a legtöbb automatával úgy váltasz ahogy akarsz, ott a kormányváltó, ha már kell az élmény, mint az f1-ben


meg a modern soksebességes automaták inkább kevesebbet esznek, a mienk is több mint 1 literrel eszik kevesebbet mint a kéziváltós

2013. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

3.!


Köszönöm, hogy beleböfögtél a kérdésbe!

2013. jún. 21. 23:59
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

A 3-asnak igaza van! Te írtad rosszul! A fóbia írtózás, félelem valamitől.

Elsőre én se értetem mit akarsz kérdezni, mivel a 2 kérdés üti egymást, logikailag nem függ össze!!! Te a mánia szót akartad írni, csak elrontottad.


Kérdésre válaszolva:

azért gyártanak még mechanikus (kézi) váltót, mivel:

1. olcsóbb

2. megbízhatóbb

3. van igény rá.


Az automata váltó igen is jó, hasznos pl. dugóban.

De olyan régi stílusú automata kocsit, amit a 80-as, 90-es években gyártottak és nincs benne kapcsolható kézi funkció, na olyan nekem nem kéne, még ha ingyen adnák se!


Én megfogadtam, hogy a 2. kocsim automata lesz, mivel már nagyon sokat vezettem kézi váltósat, megtanultam nagyon jól használni, de rájöttem, hogy a kapcsolható kézis automata jobban tetszik a fent említett funkciók miatt + a vízszeres lábnak nem tesz jót a sok kuplungolás, szóval egészségügyi okok miatt is.

2013. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy utcai autóban felesleges vezetési élményről beszélni. Amikor simán közlekedsz és váltogatsz az szörnyen messze van attól, amikor egy zárt pályán taposod ki valaminek a lelkét. Na ott már van vezetési élmény... :D

Meg jó lenne azt is objektívan definiálni, mi a vezetési élmény ( vagy legalább az ide vonatkozó része). Sokan még abban a hitben élnek, hogy az automata lassú, pedig már 10+ éve is gyártottak olyan automatákat, amik gyorsabban kapcsoltak, mint amire az ember fizikailag képes lenne.


Szerintem nem kell pálcát törni egyik megoldás felett sem. A piac, a kereslet majd szabályozza ezt a dolgot, ha valaki váltogatni akar, hát váltogasson. Aki nem akar? Annak ott az automata.


Én pl kamiont vezetek. Amikor ki vagyok pihenve, akkor tényleg jó móka Zirc környékén csapatni a 82-esen és ide oda váltogatni. Az év többi napján a hátam közepére sem kívánom a kézi váltót. Ilyen esetben, amikor valakinek munkája miatt kell sokat vezetnie ( nem csak kamiont/haszongépjárművet) akkor jó az az automata.

2013. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

Én is automata váltósat akarok.

Milyen vezetési élményről beszélsz, amikor az emberek minden reggel és este a dugóban ülnek?

2013. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Utolsó. Te biztos pesti lehetsz
2013. jún. 22. 00:25
 10/29 anonim ***** válasza:
30%

Én azt gondolom hogy az automata váltó a csajoknak jó meg azoknak akik nem tudnak vezetni! :)

Engemet nem érdekel egy olyan kocsi sem max az ára legyen az egy fullextrás bitang nagy bmw vagy lexus.

A sebességváltóval sem nehéz vezetni!(kivéve egyeseknek)

Én szeretem ha érzem a kocsit,ha úgy megy ahogy Én akarom,sokkal élvezetesebb váltogatni.Jó mondjuk egy kamionsofőr vagy egy buszvezető a városban nem ezt fogja mondani ,de őket meg is értem mert nagyon sok kilómétert mennek el életükben.

Mégvalamit az automata váltóról,ha tönkremegy hová viszed szervizelni?És mennyiért? remélem ezzel kifejtettem a fő bűnét a váltónak.

Egy motoron is sokkal élvezetesebb az utazás hogy váltogatsz,ha ezt nem érzed ennek az ízét akkor te csak arra használod az autót hogy A-ból B-be vigyen és kész.Szerintem az emberek többsége aki megcsinálja a jogsit az szeret is vezetni,mert ha nem szeretne akkor nem vezetne.

2013. jún. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!