Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék vásárolni,...

Bandymnc kérdése:

Autót szeretnék vásárolni, BMW-ben mennyiért milyet, mennyi km állással érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Tehát első autóm lenne ezért biztosítás fogyasztás tekintetében 2000 cm3-s motorral kellene de ha vannak érvek akkor meghallgatom, benzinest preferálom, automata váltó szóba se jöhet :D

Tanulok még de azért dolgozok szóval megbízható kellene hogy ne menjen tönkre benne 2 hét mulva 2-300k-s alkatrész



2013. jún. 23. 18:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
én e36osom 280ezret mutat, szerintem van abban 480 is.
2013. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy 1.5 M van rá (csak az először, ezek szerint rosszul 0.5 M miatt kérdeztem)? Az 1.5 M forintot úgy kell érteni, hogy össz-vissz ennyi van rá, vagy ezen kívül van még pénz átírásra, és egyéb költségekre + 200e ?


Én E30-at vennék, vagy E36-ot ennyiből, a maradék pénzből meg szinte újjávarázsolnám.

E46-ból nagyon szép külső és jó műszaki állapotút kellene venni, hogy megérje, mert ennyi pénzből nem fog még a rendbetételére is maradni.


A km óra tekergetést nem mindenki csinálja. Csak sokan eleve úgy vették meg, hogy már tekerve volt. Ugyanis annyi BMW-t közel sem adtak el Magyarországon újonnan, mint amennyi az utakon futkározik, újkorukban is jellemzően itt cégek vették őket presztízsautónak. Ha nézegeted az eladó BMW-ket, alig fogsz majd olyat találni, amit új korától Magyarországon használtak (lehet hogy egyet sem). Külföldről meg úgy hozták ezeket, hogy megérje, olcsón; cserébe lepukkantan, vagy millió km-el. Így már az visszatekerte (visszaállította) ezeknek a km óráját, aki behozta, 3-8 százezerről 1-2 százezerre. Szinte biztos, hogy ilyet fogsz venni.


Például, E46-ból, ami nagyon rendben van, első magyarországi üzembe helyezésű és valósan, lenyomozhatóan keveset futott, szervizkönyvvel, lefűzött számlákkal, arra édeskevés lesz az 1.5 M még akkor is, ha ezen felül van még pénzed az átírásra, egyéb költségekre (ami majdnem 100e), olajcserére (a minimum, amit megvétel után azonnal el kellene végezni, ha amúgy minden rendben van).


Persze, eleve nekivághatsz, hogy külföldről szerezz be egy akármilyen BMW-t, de ha nincs olyan ismerősöd, aki azzal foglalkozik, hogy autókat hoz be, akkor inkább lottózz, mint autókat nézel külföldön. Nem keveset kell utazni, csak azért, hogy 1-1 autót megnézhess, állapotfelmérésre is korlátozottabbak lehetnek a lehetőségek, lehet, hogy csak napok múlva kapsz időpontot. Aztán, a külföldiek is csak gyarló emberek, mint mi, magyarok, ők is szépítenek a telefonban, személyesen se mondanak el mindent az autóról, eladás előtt ők sem biztos, hogy elviszik a nagyszervízre a márkakereskedőhöz, és bizony külföldi eladók is képesek tekerni a km órát, főleg a kereskedők.


Szóval, ezért inkább egy E30, vagy E36, ami szép állapotban van (de attól biztos, hogy kell rá költeni) és a maradék pénzből patentra megcsinálni rajta mindent.

2013. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Amit egy korábbi válaszoló linkelt, az nagyon jónak tűnik:

[link]

Magyarországon újonnan üzembehelyezett, biztos, hogy karbantartották (az újabb rendszámból látszik, hogy céges kocsi volt, mert eladáskor megtartja a cég a rendszámot és újat állítanak ki az autóra), szerintem 200e km, ha lehet benne, az meg nem sok, ha valós (mivel végig Magyarországon volt, lekérdezhetők az adatai), még beletekerhetsz vígan ugyanennyit, vagy még sokkal többet, csak ne végig padlógázzal.

2013. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

" (az újabb rendszámból látszik, hogy céges kocsi volt, mert eladáskor megtartja a cég a rendszámot és újat állítanak ki az autóra)"


Ezt így nettó hülyeség szerintem. Ezer okból lehet ennek K rendszáma...

2013. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
lelopták, elhagyta, esetleg ÖSSZETÖRTE, vagy szimplán külföldről hozta, stb... én sokkal jobban bízom a régi rendszámban, pl egy E-F-G-H, láthatóan kopott rendszám nekem sokkal jobb benyomást kelt, mert az tényleg rég óta itthon van, és nem törték meg annyira, hogy a rendszám kuka legyen!
2013. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Valóban lehet sok oka. De a hirdetésben írták, hogy magyarországi első forgalomba helyezésű (ez leellenőrizhető). Nálunk a céges autók eladása után az a menetrend, hogy a rendszámot levesszük, a vevő meg igényel egy újat. Elég sokáig megtartjuk a céges autókat, ha azok jók. Úgyhogy nem nettó hülyeség, az arroganciából vissza kellene venni. Ha egy autó összetört, akkor arra kicsi az esély, hogy egyszerre elöl-hátul, vagy idővel elöl is és hátul is annyira, hogy a rendszám is roncsolódott (mert pótlást csak egyszer lehet kérni, ha jól tudom). A rendszám lopás is előfordul (felhasználják lopáshoz), ismerek olyat, akinek ellopták elsőt és a hátsót. Most nem csak divatból csavarozzák fel egyesek a rendszámtáblát, hanem hogy nehezebb legyen lelopni, mert sajnos egyre elterjedtebb jelenség. Lehet forgalomból kivont is, bár kérdés, hogy miért. Olyat is ismerek, akinek régi, kopott rendszáma volt, csak simán szeretett volna egy újabbat és elintézte. A külföldről behozottakon is nyilvánvalóan a behozás ideje kori rendszám van, de ez az autó a hirdetés szerint Magyarországon lett először forgalomba helyezve. Ha én is arrogáns lennék, írhatnám, hogy botorság egy jó autót csak azért meg sem nézni, mert nem régi, ütött-kopott a rendszáma.
2013. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ha most vennék 700k körül egy régebbi tipust E36-ot pl akkor azt 500k ért meg lehetne úgy patentra csinálni hogy normális legyen? Meg nem kell félni attól hogy öregek tehát 95 körüliek?
2013. jún. 24. 18:39
 18/19 anonim ***** válasza:

Simán, csak arra figyelnék, hogy a motorja jó állapotú, és a karosszéria is viszonylag szép legyen. Nem karcmentesre gondolok, mert már az 1 éves használtautók is karcosak, hanem hogy ne legyen totálkárból helyreállított és agyonrozsdált. Egy patent állapotú e36-ra, de még e30-ra is rácsodálkoznak a hozzáértők, hogy na, mint az új, ez nekem is kéne.

Az E30-al is lehet kezdeni jó dolgokat:


[link]


[link]

2013. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát speciel ez az E30 koncepció marha ronda. Már-már Sértés az autó klasszikus formájára nézve.
2013. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!