Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50N benzincsap rossz?

Simson S50N benzincsap rossz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kerestem neten, de nem igazán találtam jó választ. A simsonom a következő tüneteket produkálja. Hidegen pöccröffre indul, de még a legkissebb rúgásra is, de bemelegedés után elveszíti erejét. Olvastam, hogy valószínűleg túl dús a keverék ha hidegen is pöccre indul. Nos ebből vetődik fel a következő kérdésem. A benzincsap szerintem tönkrement, sajnos nem tudom hogy kéne működnie. Ez így működik, ha leveszem a benzincsövet róla: Tartalék és nyitott állapotban is folyik belőle a benzin(mintha rajta se lenne a tankon a csap, csak kb. mintha leereszteném a tankot), felfelé, ill. zárt állásban pedig csak 4-5mp.ként 1-2 csepp. Gondolom ez egyáltalán nem normális. Ja igen, és hogyha a csapot picit megnyomom, akkor meg orrán-száján engedi a naftát. Szerintetek a csap a ludas a feljebb írt tünetekben is? Köszi előre is a választ!

2013. jún. 25. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a benzincsap okozza ezeket a tüneteket. Ha rossz a csapod, legfeljebb elfolyik a benzin, de nem okozhat ilyet, mivel a karburátorban az úszó szabályozza a benzinszintet, több benzin nem folyhat be mint amennyi kell(feltéve ha jó benzinszint van beállítva).


Ha melegen elveszti az erejét, lehet akár az is, hogy kopott a henger. Ha a henger új, akkor én megnézném az illesztéseket, csavarokat, gyertyahézagot. A karburátort csak akkor piszkáld, ha tudod hogy semmi más nem hibás.

2013. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha melegen elveszti az erejét, lehet akár az is, hogy kopott a henger."


Ezt én nem így tudom mert ha mérsz kompressziót egy akármilyen kocsin akkor mindig ugy van ahogy kisebb értéket mutat hidegen (pl benzines astra (KB)8bar hidegen, 12bar melegen) Ez azzal magyarázható hogy jobban tömít a dugattyú-gyűrű-henger trió ha üzemmeleg (tágulás)


Ha kopott a henger Pont hidegen indul nehezen

2013. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zerger:


Köszi hogy kijavítottál. Nem tudom miért írtam le pont fordítva.

2013. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Rossz volt teljesen a benzincsap, kicseréltem, majd kitakarítottam a karbit, és azóta jó minden:)
2013. júl. 2. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!