Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy gondom amit szeretnék...

Van egy gondom amit szeretnék orvosolni, hátha valakinek volt már ilyen. BMW E36 318is az autó. Beindításkor kb.600-as alapjárat és kicsit fuldoklik is. Elindulás után max.2 perccel már 1100-as az alapjárat. Hátha valaki? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Amúgy nemrég volt vezérlés csere, lánc és minden ami kell hozzá!

2013. jún. 25. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tisztisd ki a légtömegmérőt.
2013. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy légtömegmérő.
2013. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 chriskg válasza:

Hello!


Nekem is ez a problémám, kb.1hete szenvedek vele.


ELvittem szerelőhöz mert nagyon megnött a fogyasztás...kiderült, hogy a nyomásszabályzó szelep a rosz...kicserélték és a fogyasztás sokkal jobb lett, de nem volt így sem az igazi.

Elvittem 1 BMW szerelőhöz a fogyasztás miatt...ők a légtömegmérőt mondták hibának...elhoztam az autót, de nem cseréltettem ki. Jöttem haza fele és azóta ingadozik az alapjárat, úgy ahogy te is írtad. Megrendeltem, kb.1órája kicseréltem és ugyan az a probléma.

Fogalmam nincs, hogy mitől kezdett el ingadozni a fordulat. Azt találtam, hogy légtömegmérő csere után menni kell vele jópár km-ert és beáll normálra...

Holnap letesztelem, hátha jó lesz.

De a fogyasztásom még mindig nem jó, sokat eszik. Tudja valaki mi lehet még a hiba oka?

2013. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lamda szonda is csinálhatja ezt.
2013. jún. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagy megvan repedve valamelyik légcső.

Nekem a gumikönyök volt szita, és szívta is a falsot rendesen.

2013. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 chriskg válasza:

Gondoltam én is a lambdaszondára...

A csöveket átnéztem, mid jó

Az a baj, hogy feleslegesen nem akarok cserélgetni alkatrészeket, jó lenne biztosra rájönni :/

2013. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Légtömegmérőt ha lehúzom,elkezd nagyon fulladozni. De azt is kitakarítottam.

Amúgy ezt a vezérlés csere óta csinálja.

Felső holtpont jeladót ha lehúzom,nem történik semmi,nélküle is megy a kocsi.

2013. jún. 27. 03:08
 8/13 A kérdező kommentje:

Elég zavaró ez a hiba.

Már a fojtószelepet,alapjárati motort is kitakarítottam és semmi eredmény.

Még a levegő csöveket kéne átnézni,de annyi van belőle mint a szemét!

2013. jún. 27. 03:15
 9/13 chriskg válasza:

2 nap alatt mentem 280km-ert a légtömegmérő csere óta.

Tapasztalatom az, hogy minden indításnál a fordulat nagyon alacsonyra leesik, de ha megyek 1 kicsit vele, az első piros lámpánál már a fordulat 1000-ren felül van alapjáraton. De van mikor lemegy normálra 800-ra és szépen jár a motor. Én arra jutottam, hogy itt bizony lambdaszonda csere lesz. Jövőhéten meg is fogom ezt ejteni, mert ez nagyon zavaró.

A fogyastásom most vegyes használatban 8,5 - 8,8 ra jött ki, ami most valamivel jobb mint volt. Bár régen simán 7 körűl volt. Remélem a lambdaszonda csere után megoldódik a fogyasztás is.

Nektek milyen a fogyasztásotok 1.8is motorral?

2013. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem 7.5 literrel elmegy!

De az alacsony alapjárat még mindig megvan!

Nem értem!

Gondoltam vezérműtengely holtpont jeladó,de elég húzós,nem merem megkockáztatni.

Vezérlés csere óta csinálja.

2013. júl. 1. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!