Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy simson ami kijön a gyárból...

Egy simson ami kijön a gyárból az hány km-et megy el felújítás nélkül?

Figyelt kérdés
tehát tudom hogy most már nem jön ki gyárból simson, de nekem van egy simson star motorom, még soha nem volt széthúzva a blokkja, és sohasem volt felújítva! kb hány km-t tud elmenni normál használattal egy simson?
2013. jún. 29. 21:43
 1/3 szokratesz ***** válasza:
Ez használat függő. Széthajtható 5 ekm alatt is de a fiamnak volt egy nagyon megkímélt Simója egy öreg papától vettem (első gazdája volt neki) és 48 ekm volt benne amikor megvettük. Szerintem és más szerint sem volt még szétszedve. Nekem van egy Schwalbim (51-es blokkal) amiben 25 ekm van garantáltan. Na és ez pedig tuti nem volt szétszedve ,mert csak én hajtottam. Igaz már vagy 5 éve nem használom csak áll és porosodik....évente egyszer-kétszer beindítom. Szóval elég strapás motorok.
2013. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, csak arra vagyok kíváncsi hogy akkor az enyémbe kb mennyi km lehet, mert most lett már fúrás érett, mert már nagyon csörög a henger, de semminek nincs különösebb baja, csak az a probléma vele hogy ha motorozás után megállok vele akkor pár perc múlva váltó olaj lesz a betonon, a berúgó és a váltó tengelytől csöpög az olaj, pedig már cseréltem benne szimeringet, egyébként még csak annyi volt rajta szerelve hogy a váltónál cseréltem szimeringet, meg akkor ugye ott tömítést is, mer tmióta megyek vele azóra kétszer eltört a váltó rugó, szóval két váltórugó lett benne cserélve, meg a főtengely hajtókarban a bronz persely elkopott, és nem lehet bele venni, szóval esztergáltattam bele egy másikat, vettem bele csapszeget, mert már akkor is hasonlóan csörgött a henger mint most, és akkor meg gyűrűztem még, de ameddig levolt húzva róla a henger aközben baleset érte, és eltört a dugattyú, szóval az is ki lett cserélve, de ezen kívűl semmi nem lett benne cserélve, a blokkot mikor apám megvette kb 35 éve, akkor még nagyon újszerű volt a blokk, akkor még szinte semmi km nem volt benne! azt most már megint iszonyatosan csörög szóval már szerintem felesleges lenne megint meg gyűrűzni mert lehet nem érne neki semmit, de múltkor mikor meggyűrűztem akkor megszűnt a csörgés is, és 1 évig motoroztam vele mire megint elkezdett csörögni!
2013. jún. 29. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Keresztapumnak van egy S51-es gépe, még tizenévesden kapta karácsonyra. Tipp-topp állapotban tartotta, mintent mindig letakarított róla. Most is olyan, mint egy régi képen...:)


Állítása szerint 35.000 km van benne. Még nem rossz a hangja, az alapjárata is elég alacsony, és nem fulladozik, ha ráhúzom. Bár ő mindent a könyv -500km csinált szinte, szóval a motor a szeme fénye...:)

2013. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!